Phil Spencer, Playstation Gamepass fikrine destek veriyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 18.01.2022 - 20:51
Sony'nin Playstation Gamepass sistemi üzerinde çalıştığına dair söylentilere beklenmedik bir destek Xbox yöneticisi Phil Spencer'dan geldi.

Playstation Gamepass benzeri bir sistem üzerinde çalışıyor. Sony, Playstation Plus ve Playstation Now'u birleştiren Playstation Gamepass sistemini 2022 bahar ayında aktive etmeyi planlarken, en büyük rakipleri ve sisteminin kurucusu Phil Spencer'dan bu atılıma destek geldi. Sony bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmamışken Spencer'ın destek vermesi ise ilginç.

Phil Spencer Sony'nin Playstation Gamepass fikrini mantıklı buluyor

Spencer, Sony'nin Gamepass benzeri sistemi hayata geçirme konusundaki kararlılığını, Microsoft'un sistemine "hak verme" olarak değil ancak "kaçınılmaz bir hamle" olarak gördüğünü belirtiyor.  Spencer, başka firmaların da Gamepass benzeri sistemlere veya oyunlarını PC'ye çıkarma hamlelerini mantıklı bulduğunu çünkü doğru yaklaşımın bu olduğunu ifade etmiş.

Spencer, sözlerine şöyle devam ediyor:

Playstation Gamepass
" Değişmeye, ilerlemeye ve rekabet etmeye devam etmeliyiz. Bizim bugün ortaya çıkardığımız bir sistem bize avantaj sağlıyor olabilir ancak bunun sebebi bizim o sistemi ilk hayata geçiren olmamızdan kaynaklanıyor. Başka firmaların benzerlerini yapamayacak olmalarından dolayı değil."

Türk oyuncular için son derece büyük  öneme sahip Gamepass sistemini Sony nasıl adapte edecek zaman gösterecek.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 22:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 13:52
Gamepass oyunlarının çoğunu bitirdim.. İnşallah biraz daha fazla oyun görmeye başlasak daha iyi olucak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2022 07:45
Phill abim sektöre yön veriyor yine
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 15:30
Taştaş geçiyormuş gamepass sistemine geçin dedi ertesi gun cod u satın aldı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 11:17
microsoft yavaş yavaş ps ı dize getiriyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2022 22:09
Ucuz etin yahnisi misali
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phil Spencer, Playstation Gamepass fikrine destek veriyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×