Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülü alacak

Emre Ozan Şirin
Emre Ozan Şirin 4.02.2022 - 13:44
Microsoft'un Activision Blizzard'ı 68 milyar dolar karşılığında satın almasında büyük rolü bulunan Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülü alacak.

The Academy of Interactive Arts & Sciences (AIAS)'ın yaptığı duyuruya göre Microsoft Gaming'in yönetim kurulu başkanı Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülü alacak. AIAS başkanı Meggan Scavio konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: "Phil Spencer, Microsoft'taki tüm kariyeri boyunca hem tutku hem de liderlik sergiledi. Tüm oyun endüstrisinde yankı uyandıran sayısız etkili ve önemli girişimden sorumlu." Yaşam Boyu Başarı ödülünün önceki sahipleri arasında Minoru Arakawa, Howard Lincolnve Satoru Iwata ve Ken Kutaragi gibi Nintendo ve PlayStation gibi oyun sektörüne liderlik etmiş firmalara başkanlık yapmış isimler yer alıyor. 

Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülünü Las Vegas'ta alacak

Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülü alacak

Microsoft'un Activision Blizzard'ı 68 milyar dolar karşılığında satın almasında büyük rolü bulunan Spencer, ödülü Las Vegas'taki Mandalay Bay Resort'taki tören sırasında alacak.

Phil Spencer, 1988'de Microsoft'a stajyer olarak katıldı ve Microsoft'un ilk CD-ROM tabanlı kitaplarının geliştirilmesine liderlik ederek, Microsoft Money için geliştirme müdürü ve Microsoft'un çevrimiçi ve çevrimdışı genel müdürü olarak bir dizi teknik görevde çalıştı. Zaman içinde oyun tarafına yönelen Spencer, Microsoft Game Studios EMEA'nın genel müdürü olarak görev yaptı ve Microsoft'un Lionhead Studios ve Rare gibi Avrupalı ??geliştiricileri ve stüdyoları ile birlikte çalıştı. 2008 yılına kadar Microsoft Studios'un genel müdürü oldu ve bir yıl sonra da stüdyonun kurumsal başkan yardımcısı oldu. Ocak 2022'de Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasıyla Spencer, Microsoft Gaming'in yönetim kurulu başkanlığına terfi etti.

Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2023 04:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2022 21:47
ya god of war uncharted last of us tan bile bahsetmiyorum bir demon's souls oyunun bile yok nası yaşam boyu ödülü alıyon sen bu game pass le Activision la olacak şeyler değil yap bi harbi gerilim korku macera gizemli özel oyunlarda o zaman heykelini bile dikelim senin
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2022 01:32
daha iyi oyunları var daha çok satan
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2022 17:47
Microsoft adam nasil oyun yapmis, eglenceli mi degil mi? yada xboxcilar mutlu mu degil mi diye bakmiyor. Kazandiklari paraya bakiyor, ve bu adam sayesinde duzenli oluk oluk para akiyor firmaya suan. Yani ps5 satislari daha iyi olsa bile mesele o degil, mesele PARA.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2022 12:49
MS.tonla para harcıyor ve şuana kadar harcanan paranın karşılığı ortada yok ileriki yıllarda bunun olup olmayacağı görülecek,
ha bu ödül ençok para harcayan CEO içinse bu ödül açık ara bu adamındır,yoksa şirkete harcanan paranın karşılığını bu adam
şimdileri ödüllendirmek işgüzarlık olur.
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2022 17:50
? 25 milyon game pass uyesi var kabaca ayda 10 dolar desen, sirf bu sistemden 250M ciro var aylik. Neyi ve kimi elestirdiginin farkinda misin? Karsiligi olmasa bu adami o koltukta 1 dakika tutarlar mi? Karsilik dediginz xbox fanboylarinin mutluluguysa kimse takmaz onu
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2022 15:13
Yani herhalde 68 Milyar dolar heba edilmez durduk yerde. O kadar zengin bir şirketin bir dünya çalışanı illa bunu düşünüyordur değil mi ? COD para basıyor ayrıca o bile yeter.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2022 15:14
Peki esas soru bu ödülü "Yaşam Boyu" mu alacak ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2022 14:38
Editör, sen bu parayı, sen bu milyar milyor haberi niye düzeltmiyon?
Kalan Karakter : 300 Gönder
classlord23
classlord23 5.02.2022 23:02
68 milyon'a kapısını bile vermezler
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phil Spencer yaşam boyu başarı ödülü alacak

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×