Plants vs. Zombies

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Tarlaya ektim bitki. Zombi yemeye gitti
Platformlar iOS
Plants vs. Zombies
  • Yapımcı - Yayıncı PopCap - PopCap
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Platform,Platform
Merlin Puanı 87
Artılar Eğlenceli oynanış, mizahi unsurlar, sıkmıyor
Eksiler Zaman hırsızı
Evinizin karşısındaki yolda zombilerin olduğunu ve bahçenize girerek size doğru hareket ettiklerini görseydiniz, ne yapardınız? Kaçar mıydınız, yoksa silahlarınıza mı davranırdınız? Bir saniye... Her ikisi de işe yarar fikirler olabilir, ama klişeler. Peki ya bitkilerinizden yararlanmayı düşünmüş müydünüz? Ağzından mermiler atan, insan yiyen veya patlayan bitkiler. İşte şimdi Plants vs. Zombies’in anlamını kavramışsınız demektir.

Evimizin bahçesindeyiz ve zombiler üzerimize doğru geliyor. Önlerine çeşitli engeller çıkararak onları durdurmalı ve aldığımız yeni silahlarla bir sonraki seviyeye adım atmalıyız. Hemen açalım; ilk etapta iki adet çiçeğe sahibiz. Birini silah olarak kullanabiliyorken, diğerini de güneş enerjisi olarak kullanıyoruz. Enerji puanlarını toplayarak daha fazla bitki ekebilir ve saldırı gücümüzü artırabiliriz.

Plants vs. Zombies
"Ne dersiniz, sizce karşıya geçsek mi?"

Ekranın sol köşesinde kullanabileceğiniz tüm objeler yer alıyor. Öldürdüğünüz zombilerden ve topladığınız enerji toplarından elde ettiğiniz puanlarla bu panelden ihtiyacınız olanları alıp, istediğiniz bölgeye yerleştirebiliyorsunuz. Siz öldürdükçe daha fazla zombi geliyor ve bölüm finaline doğru uyarı alıyorsunuz. Son saldırı, öncekilere nazaran daha yoğun oluyor. Bunu da atlatırsanız ödül kazanıyorsunuz ve sonraki bölüme geçmeye hak kazanıyorsunuz.

Akın akın zombiler
Oyunumuz her bölümde biraz daha zorlaşıyor ve çeşitliliğini artırıyor. Ödüllerden söz edersek; bir dondurucu çiçek, insan yiyen bitki, mayın, bomba veya barikat kazanabilirsiniz. Bölüm geçtikçe bunlardan fazlasını da elde ediyorsunuz, ama bir süre sonra hepsini kullanamazsınız. Mücadeleye girişmeden önce aralarından bazılarını seçmelisiniz. Tabii ki tüm bunlar, yine bitki olarak tasvir ediliyor. Barikatten kastım, aslında sarı patates. Patlayıcılar ise, vişnelerden oluşuyor örneğin.

Hamlelerinizi doğru yapmanız hayati önem taşıyor. Zira silahlarınızı nereye konumlandırırsanız, sadece o hizada ateş edebiliyor. Eğer fazla puan elde eder ve daha gelişmiş silahlar kullanmak isterseniz, ekranın üst tarafında yer alan kürek yardımıyla bahçede yer açabilirsiniz. Fazla güçlü olmayan bitkilerinizi kazarak bahçeden alın, yerlerine daha güçlülerini ekin.

Sebzeli zombi çorbası
Yapımın kaliteli görselleri var. Özellikle patlama sahnelerinde meydana gelen görüntüler mizahi unsur olarak da çok başarılı. Aynı şekilde sesler de eğlenmeniz için yeterli düzeyde. Fakat ekrandaki zombi sayısı arttıkça oyunda yavaşlamalar meydana geliyor. Kontrollere alışmakta zorluk çekmiyorsunuz, zira çok kolay. Geriye tek bir şey kalıyor, uzun süre hayatta kalarak en yüksek puanı elde etmek.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 14:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2018 08:43
Kurek ne ise yariyor kurek seviyesine gelince oynan miyor oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2016 21:57
iyrenç oyunu indirdim açmadı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Plants vs. Zombies

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×