PlayStation 5 için ilk büyük güncelleme geliyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 13.04.2021 - 15:56
PlayStation 5 Nisan güncellemesi, konsol için yayınlanan ilk büyük güncelleme olmakla birlikte beraberinde birçok özelliği de getiriyor. 

PlayStation 5 Nisan güncellemesi yeni depolama seçenekleri ve sosyal özelliklerle birlikte konsol için yayınlanacak ilk büyük güncelleme olma ünvanını da alıyor. Bu güncelleme sayesinde artık PS5 oyunlarınızı USB girişinden bağlayabileceğiniz genişletilmiş depolama alanınıza yükleyebilecek ve PS5 ve PS4 konsolları arasında oyun paylaşabileceksiniz. Bu ilk büyük sistem yazılımı yarın dünya çapında kullanıma sunulacak.

PlayStation 5 Nisan güncellemesi dolu dolu geliyor

PlayStation Blog gönderisinde Hideaki Nishino "Ekibimiz PlayStation'daki deneyiminizi mümkün olan her şekilde geliştirme konusunda tutkuludur" diyor. Yeni güncellemeyle birlikte PS4, PS5 ve PlayStation App için birçok yenilik yolda.

PS5 Depolama Genişletme ve Yönetimi

PlayStation 5 Nisan güncellemesi ile birlikte artık PS5 oyunlarınızı uyumlu harici USB sürücülerinde depolayabileceksiniz. Ayrıca daha önce dahili depolamaya bir oyun yüklediyseniz bunu harici depolamanıza da taşıyabileceksiniz. Konsolda yer sıkıntısı yaşayanlar için güzel bir gelişme. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki oyunlar PS5'in yüksek hızlı SSD'sinden yararlanacak şekilde geliştirildiği için, harici USB sürücülerinden oynatılamaz.

Ayrıca daha önce de duyurulduğu gibi konsol gelecekte M.2 sürücüler aracılığıyla depolama genişletmesine de izin verecek. Nishino "Şu anda bu özellik üzerinde çalışıyoruz ve PlayStation Blog'daki tüm güncellemelerden sizi haberdar etmeye devam edeceğiz" diye yazdı.

PS5 ve PS4 için yeni sosyal özellikler de yolda

Yeni güncelleme ile birlikte artık PS5 ve PS4 nesilleri arası oyun paylaşımını destekleyecek. Aynı zamanda PS4 kullanıcıları "Share Play" aracılığıyla arkadaşlarının konsollarındaki PS5 oyunlarını deneyebilecek, aynısını PS5 kullanıcıları da PS4 oyunları için yapabilecek. Bununla birlikte kooperatif olarak da oynayabilecekler.

PlayStation 5 için ilk büyük güncelleme geliyor

via PlayStation Blog

Bunun için kullanıcılar birbirlerine "oyun oturumuna katılma isteği" gönderebilecek. Nesiller arası birlikte oyun oynamaya yönelik bu özellik katılabilir oyun oturumlarında istek atarak gerçekleşecek. Aynı zamanda PlayStation 5 için menü kısmında da bazı yenilikler mevcut.

"Game Base" menüsü, önemli içeriklere daha hızlı ulaşabilmeniz adına değiştirildi. Artık partiler ve arkadaşlarınız arasında hızlıca geçiş yaparak içinde olduğunuz partilerden gelen bildirimleri de durdurabileceksiniz.

Bunun gibi birçok farklı özellik de PlayStation 5 Nisan güncellemesi ile konsolda kullanılabilir olacak. Güncelleme dünya çapında yarın kullanıcıların huzuruna çıkacak. Bütün değişiklikleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 6.05.2021 10:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 18:20
abowww mkv desteği gelmiş :o
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 09:07
Sevindiğin şeye bak mkv desteği gelmiş):))) yazık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 17:34
geniş monitörleri destekliyormu hayır pc de bu destek varmı evet 2k monitörleri playstation destekliyormu hayır pc destekliyormu evet korsan oyunları destekliyormu hayır pc evet
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 22:18
pc hile destekliyormu evett playstation hayır :D
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 19:39
Asıl derdin son dediğin değil mi?
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 17:52
Geniş monitöre ne gerek var al 55 ekran tv keyfine bak 2k ne gerek var ben 4k yı rahatlıkla oynuyorum ps5 de. Korsan oyunlar ayrıca yasall değil suç sayılır. Pc de konsol haraylığını bulamazsın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 20:23
Arkadaşlar ps5 İmac ekranına bağlanabilirmi kablo ile?İnternette kablosuz bağlantı ile yapıldığı söyleniyor ama 4K yı o şekilde desteklemiyormuş.Varmı bilgisi olan acaba?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 15:32
Xbox için hiç güncelleme yayınlanmıyor heralde hiç haberini göremedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 23:24
Ps5 özel 60 fps oyin çikarin gina geldi , zart zurt oyunlardan
Kalan Karakter : 300 Gönder
PlayStation 5 için ilk büyük güncelleme geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×