Playstation 5 oldukça sessiz çalışıyormuş

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.10.2020 - 11:14
Çıkışına bir aydan fazla olmasına rağmen Playstation 5'i test eden kullanıcılar konsolun oldukça sessiz bir şekilde çalıştığını rapor etmeye başladı.

Playstation 5 gelen haberlere göre oldukça sessiz bir şekilde çalışıyormuş. Konsolu şimdiden test etme şansına erişen bazı kullanıcılar Playstation 5'in gürültü seviyesi konusunda bilgi vermeye başladı. Bu bilgiler ise bir önceki nesilde baş ağrıtan gürültü olayının PS5 ile birlikte minimum seviyeye indirildiği yönünde.

Playstation 5 gürültü seviyesi hakkında ilk yorumlar gelmeye başladı

Playstation 4 bildiğiniz gibi özellikle iddialı oyunlarda oldukça gürültülü bir şekilde çalışıyor. Gerek normal versiyonu gerekse de PS4 Pro sürümü olsun God of War, The Last of Us Part II ya da Red Dead Redemption 2 gibi oyunlarda gürültü seviyesi ile sık sık gündeme gelmişti. hatta bu konuda Reddit, 9Gag gibi platformlarda uçak motoru benzetmesiyle de karşılaşmıştık. Playstation 5 ile ilgili yapılan testlerde ise bu durumun iyi yönde ilerlediği haberleri gelmeye başladı.

Konsolu test eden Dengeki Online editörleri "Bizi şok eden unsurlardan birisi de konsol fanlarının ne kadar sessiz çalıştığı oldu. Birçok oyun severin bu konuyu merak ettiğine eminiz. Oldukça sessiz çalışıyor" ifadelerine yer vermiş. Dengeki dışında 4gamer ısı yayılımının dengeli olduğunu belirtirken, AV Watch sitesi ise yine gürültü konusunda Playstation 5'i başarılı bulmuş.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2021 09:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2020 10:16
O konsolda açsınlar bakalım bir last of us 2, red dead redemption 2 öyle konuşalım. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2020 02:18
Biz normal ps5 alamıyoruz sen prodan bahsediyorsun bu ülkede malesef bu vergi muhabbetleri dönerse biz hiçbirşey alamayız dünya basınına yansımış yabancılar resmen halimize üzülmüş ..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 14:53
Ps5 pro en mantıklı seçim olur 2 yıl sonra çıkar alır oynarız hem teraflops daha güçlü olur hemde gta 6 çıktığında fps sorunu yaşamayız daha akıcı bir deneyim elde etmiş oluruz,,çünkü series x ve ps5 şaşırtıcı grafiklere sahip değiller one x ve ps4 pro modelleri gibi yani hiç umut verici değiller.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 14:44
Ön siparis ac önce lan ssd msd salla
Kalan Karakter : 300 Gönder
Playstation 5 oldukça sessiz çalışıyormuş

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×