Porsche Design AOC AGON PRO PD32M modeli piyasaya çıkıyor

Basın Bülteni 22.04.2022 - 10:15
Porsche Design ve AGON by AOC yeni PD32M modelini piyasaya çıkartıyor: 4K, 144 Hz, HDR 1400 birinci sınıf bir ekran sunuyor.

Porsche Design ve dünyanın önde gelen oyun monitörü1 ve IT aksesuaar markalarından  AGON by AOC, yeni, sıradışı bir oyun monitörü ile karşınızda: Porsche Design AOC AGON PRO PD32M. 80cm/31.5 inçlik, birinci sınıf  bu oyun ekranı, bir Porsche spor arabanın özelliklerinden ve ayrıntılarından ilham alan eşsiz bir tasarıma sahip. Yüksek performansı üst düzey bir kalite ve dokunuş ile birleştiren PD32M,  keskin 4K çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms GtG tepki süresi sayesinde en talepkar oyuncuların, yüksek oktanlı müsabakaları için son derece uygun. Porsche Design AOC AGON PRO PD32M modelinde ayrıca eşsiz benzersiz bir görsel deneyim yaratan MiniLED arka aydınlatma teknolojisi ve DisplayHDR 1400 desteği de bulunuyor. 

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M modeli piyasaya çıkıyor

TPV Pazarlama Global Başkanı Stefan Sommer, model ile ilgili şunları söyledi: “Uzun dönem ortağımız Porsche Design ile birlikte, bir kez daha, her iki dünyanın da en iyi yanlarını bir araya getiren, ikonlaşmış ve yüksek kapasiteli bir oyun monitörü yarattık. Gerçek bir çok amaçlı araç olarak, PD32M modeli yetenekli ve iddialı oyuncuların yanı sıra içerik üreticilere de hitap edecek özellikler ile de sunuluyor. Kendileri, bu sayede performanslarını ve verimliliklerini artırabilecekler.”

Porsche Design Tasarım Yöneticisi Roland Heiler ise şunları ekledi: “Bizim kapsayıcı hedefimiz, sofistike bir tasarıma ve üst düzey bir teknolojiye sahip, son model bir monitör yaratmaktı. 2020 yılında, Porsche Design ve AGON by AOC, 240 Hz QHD gaming monitörü olan, standı da bir Porsche yarış arabasının güvenlik kafesini andıran PD27 üzerinde işbirliği yaptı. İkinci nesil bu oyun monitörü PD32M ile, ilhamını yarıştan alan tasarımı daha da ileriye taşıdık. Örneğin, bir spor arabanın direksiyonundan ve jantlarından  bazı tasarım öğelerini bir araya getiriyor.” 

İlhamını spor arabalardan alan İşlevsel Tasarım

PD32M’nin ayak işlevselliği şeklini belirliyor. Oyun endüstrisinde sertlik ve dayanıklılık kilit öğeler olduğundan, sonuç olarak bu özellikler ekranın gövdesine ve kumlanmış alüminyum döküm ayağa uygulanıyor. Kompaktlık da monitörlerde yüksek önem taşıyor, işte bu nedenle ekran panelinin gövde tasarımı iç parçalarının işlevsel yerleşimini takip ediyor. Sonuçta, panelin kendisinden ana iç parça gövdelerine doğru uzanan yumuşak, arkadan konikleştirilmiş yüzeyler oluşuyor. Ayrı ayrı görsel boşlukların dahil edilmesi de, çeşitli konektör lokasyonlarına yönlendiriyor.  Bunlara ek olarak,  panel inceliğini görsel olarak optimize etmek için ekran gövdesinin arkası yanlardan hafif bir eğim ile konikleştirildiğinden,  trapezoid bir şekil ortaya çıkıyor, burada da soğutma ve hoparlörleri için metal mesh işlemeler bulunuyor. Bu alanlar ayrıca genel oyun deneyimini göze batmadan sürükleyici kılmak ve daha da iyi bir hale getirmek ve dinamizm vermek için, dolaylı olarak RGB arka aydınlatmalı. Arka aydınlatmalı yatay bir soğutma şeridi gibi göze batmayan ek ayrıntılar ise spor arabalardaki hava soğutma girişlerinden ilham alıyor. Ürünün markalandırılması da, değiştirilebilir bir projeksiyon logosu ile, canlı bir şekilde yapılıyor. 

Yüksek performansı deneyimleyin

Bu monitörü, piyasadaki diğer oyun monitörlerinden ayıran tek şey tasarımı değil. 31.5 inçlik, geniş bu monitör masanın üstüne güvenli ve sağlam bir biçimde yerleşiyor ve ergonomik konumlandırma için de yüksekliği ayarlanabilir. Ayrıca ayak da dikey oryantasyon için pivot ayarını destekliyor.

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M, en ufak farkları bile tonlarla görüntüleyebilen 1.07 milyar renk üreten, düz bir IPS (AAS) paneline sahip. Ayrıca yaşam gibi gerçek renkler ve gölgeler elde etmek için de DCI-P3 renk alanının yüzde 97’sini kapsadığı için yüksek bir renk doğruluğuna da sahip. Son teknoloji ürünü MiniLED arka aydınlatma teknolojisinin entegre edilmesi ile, bu monitör, görüntü içeriğine bağlı olarak ayrı ayrı aydınlanabilen 1,152 ışık kısma bölgesine sahip. Aynı karede hem göz alan güneş ışığını hem de çok yoğun siyah gölgeleri görüntülediği kanıtlanan PD32M, sınıfının birincisi HDR sertifikasyonu, DisplayHDR 1400 sertifikasına sahip. 1,400 nite kadar pik parlaklığa çıkabildiğinden, sıradan ~300 nit parlaklığa sahip modern oyun monitörlerini gölgede bırakıyor.

IPS panel, alabildiğine keskin, 4K çözünürlüğe (3840 x 2160) ve yüksek, hızlı 144 Hz yenileme süresine sahip. Gerçekten 1 ms GtG tepki süresi ile, kareler arasında “hayalet görüntü” adı verilen görüntüler neredeyse tamamen ortadan kalkıyor. Adaptive-Sync’in dahil edilmesiyle, bu yeni cihaz, yırtılma ve tutukluk gibi artefaktları ortadan kaldırarak değişken yenileme hızı (VRR) uygulamaları yapabiliyor. PD32M modeli, DisplayPort 1.4 ve iki HDMI 2.1 portu sayesinde hem kişisel bilgisayar hem de konsol oyuncularına uygun. Bu monitör, ayrıca USB-C üzerinden 4K’da 120 Hz’e kadar cihazları hem de HDMI 2.1 üzerinden şimdiki nesil konsolları destekliyor.

İçerik üreticiler için mükemmel

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M, içerik üreticiler, tasarımcılar, editörler ya da programcılar için verimi ikiye katlayan bir üretkenlik makinesi. USB-C girişi ile mükemmel bir home ofis monitörü, böylelikle monitör hem ekran sinyalini alıyor hem de yalnızca tek bir USB-C kablosu ile bağlı bir diz üstü bilgisayara hem güç (90 W’a kadar – HDR ayarına bağlı olarak) hem de veri iletebiliyor. Üstelik diz üstü bilgisayarlar klavyeler, fareler, harici diskler gibi monitörün 4 portlu USB 3.2 hub’ına bağlı olan bütün cihazlara erişip onları kullanabilirler. Son olarak da, PD32M modelinde bir KVM anahtarı var, böylece kulllanıcılar gaming için kullanılan bir kişisel bilgisayar ile iş için kullanılan bir notebook gibi iki kaynak arasında, aynı klavyeyi ve fareyi kullanırken kolayca geçiş yapabilirler. Bu monitör, her iki kaynağı da  Picture-by-Picture modunda (60 Hz’de maksimum UHD), DP, HDMI or USB-C portlarından eş zamanlı olarak gösterebilir.

Bunlara ek olarak, PD32M güçlü bir ses sistemi ile donatıldı. DTS ses ile güçlendirilmiş çift 8W hoparlörler, oyuncuların umduğu zengin ve net ses deneyimi sağlıyor.

Özelleştirilebilir RGB aydınlatma

PD32M zaten eşsiz olsa da, daha da özelleştirilmesi mümkün. Cihaz, ekranın arkasında tamamen özelleştirilebilir RGB aydınlatmasına (Light FX) sahip. Monitör açılırken kullanıcıları animasyonlu bir başlangıç logosu ve özel bir ses ile karşılayacak. On-screen display (OSD) menüsü ise eşsiz ve kullanıcı dostu bir yapı esas alınarak tasarlandı. Kablosuz bir oyun tuş takımı ise kullanıcıların monitörün OSD ayarlarına konforla ve rahatça, hızlı bir şekilde erişebilmeleri için dahil edildi. Ayrıca monitör, birinci sınıf bir ambalaj ile ve kullanıcı kılavuzlarını ve ilgili yazılımı içeren bir USB stick ile geliyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2024 12:38
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.04.2022 14:42
Bu arada bekleyen olursa fiyatı : £1689.99 or $1799.99 US in Q4 2022

=) LG OLED TV AL daha iyi
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2022 16:43
bence philips gibi amblight yapsalar daha iyi olurdu ?
Kalan Karakter: 300 Gönder
Porsche Design AOC AGON PRO PD32M modeli piyasaya çıkıyor
İlginizi Çekebilir