Prey, Dishonored 2'nin yaptığı hatayı yapmayacak

Hürcan Köse
Hürcan Köse 2.01.2017 - 10:46
Arkane, optimizasyon sorunlarına savaş açtı
İlk oyunu bir kenara bırakıp tamamen yeni bir tema ve hikaye ile karşımıza çıkacak olan Prey, GameInformer tarafından bu ay taraflıca analiz edildi ve oyunu geliştiren Arkane Studios ile uzunca bir röportaj gerçekleştirdi.

Dishonored 2 her ne kadar güzel bir oyun olsa da çıkışında yaşattığı çekilmez optimizasyon sıkıntıları ile birçok PC oyuncusunun kalbini kırmış ve bazı yayınlar tarafından kötü bir oyun olarak lanse edilmişti. Arkane çalışanları Raphael Colantonio ve Ricardo Bare'nin açıklamalarına göre yeni oyunları Prey, bu hatayı yapmayacak ve tamamen pürüzsüz bir şekilde çıkacak. Elbette söylemesi kolay, bunu gerçekten başarabilecekler mi, onu bekleyip göreceğiz.

Ancak Arkane'in yıllardır süre gelen başarısını ön plana alırsak Dishonored 2'den iyi bir ders aldıklarını ve bu konudaki sözlerini tutacaklarını da tahmin edebiliyor olmamız gerekiyor. Zaten şahsi fikrimi soracak olursanız Dishonored 2'nin optimizasyon probleminin de tamamen Arkane ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Ancak o başka bir yazının konusu.

Prey için gerçekten heyecanlanmaya başladık. Oyun, 2017'nin bahar aylarında çıkacak.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 08:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2017 20:40
Yalnız Dark Messiah gibi oyun hala çıkmadı ortada ciddi bir boşluk var ve hala kimse giriş yapmıyor gerçekten ilginç:O
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2017 20:17
Bethesda oyunları şu ana kadar beni hayal kırıklığına uğratmadı.
Bugfest olayı doğru ama zamanla düzeliyor o yüzden ciddi sıkıntı değil bence.

Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 2.01.2017 16:51
Bethesda ile ilgili korkum diğer oyunları katlettiği gibi (özellikle Fallout'u) TES VI'ya da katletmesidir. Alıştık zaten bozuk çıkan oyunlara...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2017 14:49
Hürcan'ın iddiası kesinlikle doğru, Bethesda'nın elinin deydiği neredeyse her oyun optimizasyon fakiri!
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2017 16:07
Deydiği, deydireceği, deydirdiyiy.... Dir dir dir deydiği dey dey dey diy diy diy deydii.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2017 13:16
"...Dishonored 2'nin optimizasyon probleminin de tamamen Arkane ile alakalı olmadığını düşünüyorum." Ne ile alakalı başka?

Birde bu adamlar yeni bir Dark Messiah yapsalar tadından yenmez.

------------------------------

Ya elbette kesin bir şey söylenemez ancak Bethesda'nın yayıncılığını üstlendiği oyunlarda genel olarak böyle bir problem mevcut. Herhalde bu optimizasyon sorununu sadece Doom yaşamadı. Biraz aceleye getirilmesi ile alakalı olabileceğini düşünüyorum :)

Hürcan.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Prey, Dishonored 2'nin yaptığı hatayı yapmayacak

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×