1/2

Pure Football

Arda Gündüz 15.06.2010 - 13:22
Futbolcu yerde kaldı! Aslında çime takılmış...
Platformlar XBox 360
Pure Football
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft Vancouver - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
Merlin Puanı 52
Artılar A Milli Takımımızın bulunması, içerdiği takım ve oyuncuların gerçek olması
Eksiler Grafik ve animasyonlar özensiz, maçlara katılmış değişik bir özellik yok
İçinizde mutlaka halı saha maçları yapanlar vardır. Ya minyatür ya da büyük kale hiç fark etmez, sahaya çıkar ve bir futbolcu gibi mücadelenizi verirsiniz. Etrafınızdaki herkes arkadaşınız olmasına rağmen, zaman zaman gerginlikler kaçınılmaz olur. Sonunda ne olursa olsun, yine el sıkışarak sahadan ayrılırsınız. Benim olmazsa olmazlarımdandır halı saha maçları. Haftada 3 maç mutlaka yaparım, ama bu kadar fazlasını çok da tavsiye etmiyorum açıkçası. En fazla iki maç, vücudu çalıştırmak açısından son derece faydalı diye düşünüyorum. Futbol tutkusunun önüne çok da geçilmiyor.

Topu ayaklarına dolaştıranlar

Pure Football, aslında tam olarak halı sahada geçen bir oyun değil. Ancak 5'erlikten 2 takım halinde maçlar yapıldığı için, birazcık o havayı verir gibi oluyor. Arada ufak tefek freestyle da (özgür stiller) katılmak istenmiş. Fikirler fena olmasa da, uygulamada pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğiz. Maçlar oldukça düz geçiyor ve keyif katsayınız artacağına, olduğu yerde sayıyor ve bir süre sonra da düşmeye başlıyor. Daha fazla özellik katılabilir ve mevcut olanlar da renklendirilebilirdi. Bu haliyle sadece ana fikir belirlenip, bununla ilgili birkaç şey programlanmış gibi duruyor.

Pure Football


Birçok yapımda olduğu gibi; burada da ana oyun modumuzu kariyer kısmı oluşturuyor. Kendi oyuncumuzu ve takımızı yaratabiliyoruz. 5'li takım içerisinde nerede oynayacağımıza karar veriyoruz. Takıma isim de verdikten sonra esas olaya girebiliriz. Burada çeşitli organizasyonlar var ve hepsinin içinde maçlarla ilgili bizden istenen görevler var. Kimisinde 2 gol atan kazanıyor, bir diğerinde ise 3 dakika içerisinde rakibi yenmeye çalışıyoruz. Burada görevleri yerine getirdikçe yenileri açılıyor ve yeni görevleri yerlerine getirmeye çalışıyoruz. Envanterde, seçilebilecek 17 milli takım ve toplamda 230 futbolcu var. Pure Football'daki takımlar içerisinde A Milli futbol takımımızın da olması en azından sevindirici bir unsur. Mevcut olan takımlardaki isimlerin de gerçek olması, Pure Football'a biraz daha tutunmamızı sağlıyor. Görevimizi de aldıktan sonra maça giriş yapıyoruz.

Öncelikle grafiklerden bahsetmek gerekirse; neredeyse Xbox 1, bu oyunun grafikleriyle yarışabilir. O derece özensiz hazırlanmışlar ve efekt olarak da birşey vadetmiyorlar. Omuz hizasına yakın bir kamera açısıyla oynayabiliyoruz. Oyuncu ve top animasyonları, vasatın üzerine hiç çıkamıyor ve göze hitap etmiyorlar.