1/3

Quantum Break

Quantum Break

Tayfun Kumaş
Tayfun Kumaş 4.12.2013 - 17:58
Kuantumu anlamak ya da anlamamak.
"Kuantum fiziği kafanızı karıştırmadıysa, onu tam olarak anlamamışsınız demektir." - Niels Bohr

Başlıktaki söze alternatif olarak ‘’Kuantum fiziğini anlayamazsınız, ona sadece alışabilirsiniz’’ demiş ünlü bir bilim adamı, ama kimin dediğini halen bilmiyorum. İnternette çeşitli kaynaklarda yaptığım araştırmalar sonucu da kesin bir bilgiye ulaşamadım. Yine de bu söze, sözü oyun ile bağdaştırarak katılıyorum. Büyük ihtimal Quantum Break ile kuantuma alışacağız ama bunu anlayamayacağız. Oyunun hikâyesini tek cümle ile özetlemek gerekirse; Kuzey Doğu ABD Riverport Üniversitesi adlı kurgusal mekânda yapılan zaman yolculuğu deneyinde işlerin ters gitmesi ile olaylar değişecek diyebiliriz. Detaylara birazdan ineceğim...

Quantum Break
Ayrıca ‘’What the Bleep Do We Know’’ adlı kuantum mekanizmasına odaklı belgesel ile kuantumu anladığımı sanıp, biraz saçma gelmişti bana. Benim gibi düşünen binlerce insan var ama bildiklerim ne ki? İşte bu dediğime yine başlıktaki Bohr’ın sözü yetişiyor...

Sam Lake yine kalemini konuşturuyor


Oyun dünyasında kalemine gerçekten hayranlık duyduğum isimlerden biridir sevgili Sam Lake. 1995 senesinde Angry Birds’ün anavatanı Finlandiya’da kurulan Remedy Entertainment’in geliştirdiği Quantum Break, Max Payne ve Max Payne 2: Fall of the Max Payne’den sonra Alan Wake ile gönüllerde taht kurmuş oyunların yazarından kaleminden çıkan bir kurgu.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×