1/3

Rage

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Dünya yok olsa bile, yaşam devam ediyor
Yaz ayları yaklaştıkça, hem güneşli günler bizi bekliyor, hem de biz oyuncuların sabırsızlıkla beklediği etkinlikler yaklaşıyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen oyun ve eğlence fuarı E3 ve id Software'ın geleneksel olarak düzenlediği turnuva ve eğlence organizasyonu QuakeCon, bunlardan iki tanesi.

ZeniMax tarafından satın alındıktan sonra id Software'ın neler yapacağı merak konusuydu, zira hâlâ daha merak ediliyor, çünkü yapımcılardan kolay kolay açıklamalar gelmiyor. Bu sebeple tek umudumuz, bu fuarlar üzerine kurulu. Biz yine de elde yeni olarak neler var, kısaca bir bakalım…

id Software'ın gerçek gücünü göreceğiz

Doom 3'ten bu yana yeni bir oyun çıkarmayan id, geri planda kalarak Quake Wars ve Wolfenstein gibi oyunlara destek vermeyi seçti. Tabii ki 2007 yılından bu yana Rage'in geliştirildiği ve sonrasında Doom 4'ün duyurulduğu biliniyor. Stüdyonun bir bölümü Rage, diğer bölümü de Doom 4 üzerine odaklı çalışıyor. Bu çalışmalar üzerine heyecanını dile getiren Bethesda Softworks'den Pete Hines, "id Software'ın uzmanlığının FPS türüne büyük zenginlik kattığını, Doom 4 ve Rage sayesinde id Software'ın gerçek gücünü göreceğimizi" söyledi.

Rage


Rage ertelendi, ama…

Quake'in geliştirilmesinin tam 14 yıl sonrasında, ilk kez yeni bir IP olarak geliştirilen Rage, yeni bir karar doğrultusunda en erken 2011 yılında raflarda olacak. Tim Willits, ertelemeyi zorunlu göstererek, bir oyunu gerektiği gibi tamamlamadan piyasaya sürmek istemediklerini belirtti. Ayrıca yapımcı, Rage'in 2007'de duyurulmasını "erken" olarak nitelendirdi. Belli ki pişman olmuşlar. Bu bizim için biraz üzücü olsa da, oyun hakkında güzel bilgiler de geldi.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×