1/2

Resident Evil 6

Emir Özkayalar
Emir Özkayalar 19.07.2013 - 17:14
Biz daha çok ağız ve göz dağıtıyoruz
Benim için dünyanın en iyi oyunlarından biri olan Resident Evil serisi, 6. oyunu karsımızda. Resident Evil 6 çok kötü eleştiriler almasına rağmen, bence mükemmel bir oyun olmuş. Diğer Resident Evil oyunlarından farkı ise Resident Evil oyunlarında, gelmiş geçmiş bütün karakterlerin olmadı ve ayrıca iki yeni karakterin de eklenmesi.

Oyun macera seven arkadaşlar için gayet uygun, sinematikleri bol bir oyun olmuş. Bölüm bölüm ayrılmış olan yani her karakter için ayrı bir bölüm içeren oyun, zorluk düzeyinde; zorda gerçekten zor, kolaysa ise gerçekten kolay bir oyun olmuş. Oyun gerçekten uzun olmuş. Bilirsiniz ki, Resident Evil serilerinde (yani benim bildiğim kadarıyla 4'ten beri) mercenaries modu vardır. Bütün bölümleri bitirdiğiniz zaman mercenaries ortaya çıkıyor. Aynı zamanda mercenaries modunda ''Left 4 Dead 2'' karakterleri de yer almaktadır.

Resident Evil 6
Resident Evil 6
Mercenaries modunda sadece ama sadece bir bölümde hata vardır, o da her yeri o kadar parlatmışlardır ki, camdan gibi ya da dev bir "sim" bombası patlamış gibi görünmektedir. Bunun dışında oyunda online mod vardır ve eğer oyunları online oynamayı seviyorsanız, RE6 size önerebileceğim oyunların en başında gelir. Sizlere her karakter için ayrı bir bölüm olduğunu söylemiştim. Aynı zamanda her bölümde, yani her karakterde farklı farklı zombi türlerı vardır. Örneğin; Leon'da kelimenin tam anlamıyla yavaş hareket eden, sadece yemeği düşünen, pek fonksiyonu olmayan zombiler vardır.

Resident Evil 6
Resident Evil 6
 
Chris'te ise silah kullanabilen değişik mutasyon geçirmiş zombiler vardır, örneğin örümcek bacaklı, üstü insan gövdeli, silah kullanan, duvarlara tırmanabilen zombiler vardır.Resident Evil 6
Resident Evil 6
Resident Evil 6
 

 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×