Resident Evil Online

Emir Ataç
Emir Ataç 3.06.2010 - 12:31
Capcom’un 3 yıl önce Nintendo’yla yaptığı anlaşmaya göre Resident Evil oyunları bundan böyle sadece GameCube için hazırlanacaktı.

Capcom’un 3 yıl önce Nintendo’yla yaptığı anlaşmaya göre Resident Evil oyunları bundan böyle sadece GameCube için hazırlanacaktı. PlayStation sahiplerini oldukça üzen bu haberin ardından veda niteliği taşıyan Resident Evil-Code: Veronica X, PlayStation 2 sahiplerinin karşısına çıktı. Benim gibi oyunun sıkı takipçilerini fazlasıyla memnun edemeyen efsanenin gidişi anlayacağınız üzere biraz buruk oldu. Ancak Capcom şu an da Resident Evil’ı gerçek yuvasına döndürmek için çalışıyor, hem de online olarak!

Yaşayan Ölü!

Oyunun online oynanacak olması ben de dahil olmak üzere çoğu oyuncuyu mutlu etmiş olabilir ancak yine madalyonun iki yüzü olduğunu hatırlamak zorunda kalıyoruz. İşte acı gerçek; oyun hiçbir şekilde tek kişilik oynanamayacak! Resident Evil’ın sadece online olması beni biraz endişelendirse de, bu oyunun kötü olacağı anlamına gelmiyor. Tahmin ediyorum ki çoğunuz RE’ın nasıl online oynanacağını merak ediyorsunuzdur. Serverda S.T.A.R.S ekibinden seçeceğiniz kendi karakterinizle birlikte toplam 4 online oyuncu olacak ve birlikte senaryoyu bitirmeye çalışarak, hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz. Ya da ayrı bir modda zombilere karşı verilecek mücadelede ayakta kalan son oyuncu kazanacak. Şimdilik online mantık hakkında Capcom’dan alınabilen bilgiler bunlarla sınırlı. Bu yüzden yeni oyun sistemi hakkında bir çok kişinin kafasında soru işaretleri var.

Grafikler, önceden render edilmiş arkaplanları ve detaylı çizimleriyle serinin GameCube’deki versiyonuna benziyor ki bu da oldukça iyi bir haber. Sayfadaki Screenshotlar’da da görebileceğiniz gibi kaplama ve karakterlerin detayları oyunu daha korkunç, vahşi ve gerçekçi hale getirmiş.

Yaşamayan Ölü?

Açıkçası Resident Evil’ın online olmasının ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama Capcom’a güvenim sonsuz. Şu an oyun hakkında edinebildiğimiz bilgiler bunlar, yeni haberler edindikçe sizlere bu bilgileri ulaştırmaya devam edeceğiz. Her şeye rağmen uzun bir aradan sonra şeytanın mekanı Racoon City’e dönüp, birkaç zombi parçalamaya kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum!

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 12:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
Resident Evil Online

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×