1/2

Resident Evil The Umbrella Chronicles

Tulga Dayantürk
Tulga Dayantürk 3.06.2010 - 12:31
T-Virüsü Resident E-Wii-l'da yaşamaya devam ediyor.
Resident Evil denilince neden akan sular duruyor? Bu sorunun basit bir cevabı var aslında…

Capcom'un aklı her zaman Nintendo'da, Nintendo'nun ise Resident Evil'da. Bu iki büyük isim birleştiğinde ortaya her zaman muhteşem bir yapıt çıkıyor. Malum, Capcom T-Virüsünü her yere yaydı; Resident Evil serisini bütün platformlara alıştırdı. Son kurbanı ise Nintendo'nun yeni nesil konsolu Wii…

Resident Evil 4 kasırgası ortalığı kasıp kavurduktan sonra sular biraz olsun duruldu ve oyunun hayranları yeni bir kasırga beklerken serinin beşinci oyununun haberi kapımıza kadar geldi. Yeni bir haber ve yeni bir video ortaya çıktıktan sonra herkesi bir telaş ve heyecan aldı. Resident Evil severler beşinci oyunu beklerken, Capcom bir bomba daha patlattı ve Nintendo Wii'ye özel olarak bir seri çıkaracağı haberini duyurdu. Duyurulan oyunun adı Resident Evil: The Umbrella Chronicles'di…

Capcom'dan sızan ilk bilgiler oyunun bir yan oyun değil Resident Evil senaryosunun bir parçası olacağı doğrultusundaydı, Code Veronica'nın devamını anlatan bir seri olacak deniliyordu. Oyun hakkında yeni gelen bilgilerde Resident Evil çizgisinin önemli bir parçası olacağı da çoktan belirtilmişti. The Umbrella Chronicles'da epik yükselişin derinliklerini ve serinin merkezinde yer alan, zombi yaratan, T-Virüsünü üreten, biyolojik silahlar üzerinde çalışmalar yapan Umbrella şirketinin düşüşüne bu seride hep beraber tanık olacağız tarzında da yorumlar yapılıyordu. Hatta oyunun sloganı bile bu düşüşü müjdelercesine, işte şu şekilde kaleme alınmıştı:

"Umbrella'nın sonuna şahit olacaksınız"

Capcom, Wii için oyunun bazı ekran görüntülerini Japonya'da ilk duyurduğunda, oyunun bildiğimiz Resident Evil'in izinden ilerleyerek senaryo içerisinde muallâkta kalan pek çok şeyi açığa çıkartacağına ve dördüncü oyunun tarzında yeni bir macera oyunu olacağına inanılıyordu. Aslında oyun tam olarak bir 3.şahıs oyunu olmadığını gösterdi. Daha çok hafif silahlı bir First Person Shooter (FPS ) havası çiziyordu. Beklenebileceği gibi bu haber tepkilerle karşılandı.

Oyunun işleyişine bakarsak, The Umbrella Chronicles tamamen basit silahlı arcade oyunlarını anımsatıyor. Yalnız arada çok ince bir fark var; basit silah yerine Wii kontrolünün kullanılıyor olması oyunu daha da keyifli yapacak… Bu demek oluyor ki PC ve konsol oyunları gibi, hedefleme sistemi değişken olacak. Hedeflemenizi ekrandaki sabit bir noktaya götüren, hafif silahlı bir arcade oyunu gibi tam olmayacak. Yanyana oyun oynarken FPS stiline sahip olmasından dolayı, oyuna alışmak için biraz zorlanacak gibi görünüyoruz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×