Rize'de yaşanan cinayette Assassin's Creed izleri

Rize'de yaşanan cinayette Assassin's Creed izleri

Furkan Güler
Furkan Güler 6.11.2017 - 13:20
Liseli bir oyuncu cinayet planını Assassin's Creed'e benzetti.

Geride bıraktığımız 20 Mart 2017 tarihinde arkadaşı Emir Taş'ı boğazından kestikten sonra intihara teşebbüs eden Batuhan K.'nın yaptığı cinayet ile alakalı yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Cinayetin ardından Batuhan K. hakkında, canavarca hisle öldürmek suçundan müebbet hapis istemi ile dava açılmıştı. Ancak lise öğrencisi 18 yaşını doldurmadığı için TCK'nın 31/2 maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine 12 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmıştı.

Lise öğrencisinin cinayet notları arasında Assassin's Creed vurgusu yer alıyor

İntiharını ve cinayeti telefonda oluşturduğu notlar ile hazırlayan Batuhan K.'nın notları arasında ilginç bir not dikkatleri çekti. 38 maddelik not listesinde 35. sırada yer alan "Assassin's Creed gibi olacak." notu yüzünden Batuhan K.'nın video oyunlardan etkilendiği söyleniyor. Aynı profesyonel bir kiralık katil gibi planını hazırlayan lise öğrencisinin video oyunlar ile vakit geçirdiğini söyleyebiliriz. Ancak +18 olarak tabir edilen oyunların, küçük çocukların eline geçmesinin tek sebebinin aileleri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Habertürk'ün haberine göre cinayetin geri kalan detayları ilerleyen günlerde paylaşılacak. Ancak Batuhan K.'yı bu duruma getiren mesele gerçekten nedir? Biz de çok merak ediyoruz.

Yorumlar 39
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 07:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.11.2017 20:46
cocuklar zehirleniyor ama okulalarda bunun sanal ve oyun oldunu ögretmeri lazım ...EYİTİM ŞART
MK Okuru
MK Okuru 10.11.2017 00:22
Dediğine katılmamak elde değil. Küçük bir düzeltme eğitim şart daha doğru olur.
MK Okuru
MK Okuru 10.11.2017 00:17
Bence de şart fakat sadece oyunların sanal olduğunu ve gerçek olmadığını öğretmekle kalınmamalı, insanların Türkçesine katkıda bulunulmalıdır.Örneğin, eğitim kelimesinin doğru yazılması gibi...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.11.2017 14:30
Abartılacak bir durum değil.Dünyanın her yerinde, her an yaşanıyor bunlar;IQ seviyesi düşük insanların, oyun, dizi, film, belgesel, müzik vs.etkilenip, IQ'uyüksek katillerin tesir altında kalmadan, zevk için cinayet işlediği bir platformda yaşıyorsunuz.Cezası: Ebedi işkence olmalı ki vakalar azalsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.11.2017 11:03
Ailesi yaprak gibi insanlarsa daha cok piskopat cikar. Sezdirmeden kafanizi cevirip insan kisvesi altinda dolasan Tr insanlarina bakin ve korkun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.11.2017 00:54
Ben otuzu yıldır oyun oynarım işim gereğide üretilen silahların test atışlarını yaparım şimdiye kadar değil bir insanı
karıncayı bile incitmemeye dikkat ettim oyunları suçlamak kolaya kaçmaktır Aileler evlatlarına sahip çıksın sahip çıkar görünmesin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.11.2017 00:46
Genç nesil sorumsuz onları yetiştirenler dahada sorumsuz yoksa neden bu benzeri olaylar yaşanıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×