1/2

Rotamız, Online Evrenler 20

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 1.07.2010 - 15:33
Online dünya büyümeye devam ediyor
Resurrection yeteneği olan? İşte dopdolu bir rotada daha sizlerle birlikteyiz, hiç vakit kaybetmeden yol almaya başlayalım. Öncelikle haftanın en ilginç haberi olarak World of Warcraft'ta ticaretin kalbi olan Auction House'un web ve iPhone ortamına taşınıyor olmasını söyleyebiliriz. Detaylarını aşağıda okuyacağınız bu haber, aslında MMO'nun geleceğiyle ilgili ipuçlar da sağlıyor. Web tabanlı oyunlar, hali hazırda mobil ortama adımlarını kolayca atmışken, görsel öğeleri ön plana çıkarılmış devasa MMO'lar da bu ortama adım atacağa benziyor. WoW ve Aion bunun ilk örneklerini Armory'lerini iPhone uygulaması geliştirerek attılar. Geçtiğimiz günlerde ise iPad üzerinde World of Warcraft çalıştırıldığı haberini hep birlikte okuduk. Peki bu nereye gidiyor?

El konsolları büyük bir hızla gelişme gösteriyor ve pek yakında MMO'ları rahatça çalıştırabilecek düzeye gelecekler. Bağlanılabilirlik ise aynı oranda hızla artıyor. Özellikle ülkemizde 3G'nin yaygınlaşması ve dünyada 4G standartlarının denenmesi, kapsama alanlarının artması, insanların her an, her yerden, yüksek hızlı bağlantıya sahip olmalarına neden oluyor. Yani raid'lerinizi otobüsle eve giderken iPhone'unuzdan yapacağınız günler o kadar da uzak değil.

Rotamız, Online Evrenler 20


Warhammer Online: 1.3.5 yayında!

Mythic Entertainment, Warhammer Online: Age of Reckoning için geliştirilen 1.3.5 yamasını sundu. Tamamen yenilenmiş şehir kuşatmaları sistemiyle birlikte 2 saatten fazla sürmeyecek 24 vs. 24 savaşlar, bu yamayla geliyor. Ayrıca yama, bazı zırhlar üzerindeki sınıf sınırlamalarını da kaldırıyor. Arayüzdeki birçok değişiklik de oyuncuların rahat kullanımı için yapılmış.

BlizzCon ve Armory güncellemeleri

Bilindiği gibi her sene düzenlenen dev Blizzard toplantısı BlizzCon için bilet satışı 2 Haziran günü başlıyor. 22-23 Ekim 2010 tarihinde Kaliforniya, Anaheim Convention Center'da düzenlenecek olan bu "çılgınlık", geçtiğimiz sene 40,000'den fazla katılımcı ağırlamıştı.