RPG kardeşliği: Dragon Age 3 ve yeni Mass Effect

RPG kardeşliği: Dragon Age 3 ve yeni Mass Effect

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 13.06.2013 - 20:52
Ortak paydada buluşuyorlar
Bioware'in iki yeni RPG oyunu Dragon Age: Inquisition ve yeni Mass Effect bildiğiniz gibi Frostbite 3 ile geliştiriliyor.

Çok farklı çağlarda ve dünyalarda çok farklı hikayeler anlatacak olsa da bu iki oyunun tek ortak yönü motorları olmayacak. Bioware'in Genel Müdürü Aaryn Flynn yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Dragon Age: Inquisition'a yaptığımız tüm yatırımlar ile oluşturduğumuz RPG sistemini daha yaraylı bir hale getirip yeni Mass Effect ve üzerinde çalıştığımız yeni IP'de de kullanabileceğimizi düşünüyoruz."

Elbette bir firmanın aynı türden iki farklı oyununa benzer sistemleri koyması çok şaşırtıcı değil nitekim DA2 ve Mass Effect'in aksiyon konusunda birbrilerine oldukça yakın olması da bunun göstergesi. Ancak bu açıklamadan sonra insanların aklındaki soru açık dünya olacağı belirtilen Dragon Age: Inquisition'dan sonra yeni Mass Effect oyunun da açık dünya olup olmama ihtimali.

RPG kardeşliği: Dragon Age 3 ve yeni Mass Effect
Flynn bu konuda ise "Olabilir. Şu an için tek bildiğim ekibin temel tasarımlar üzerinden tekrardan geçtiği" dedi.

Öte yandan Dragon Age: Inquisition hakkında da yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Oyunda her ne kadar Inquisition kelimesi geçse de illa ki büyücü avlamak zorunda kalmayacaksınız. Hatta büyücüler ile Templar'lar arasında seçim bile yapabileceksiniz. Söylentiye göre oyunda sizin Inquisition olarak göreviniz Fade'deki yarığın sebebini bulmak.
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 10:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×