RTÜK'ün internet sansüründen ilk ceza geliyor

RTÜK'ün internet sansüründen ilk ceza geliyor

Furkan Güler
Furkan Güler 7.02.2018 - 11:21
Yetkililer, yasanın çıkmasını beklemeden ilk adımları attı

Geride bıraktığımız günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giden torba yasanın içerisinde, RTÜK'ün internet yayınlarına da el atması ile ilgili yeni bir detay bulunuyordu. Ortaya çıkan detayda RTÜK'ün, aynı TV kanallarında olduğu gibi internet üzerinden yayınlanan içerikleri de kontrol etmesi yazıyordu. İlgili yasa daha henüz meclisten geçmedi ancak RTÜK yetkilileri sevilen dizi Çukur için ilk adımları attı.

Çukur dizisinin internette yayınlanan sansürsüz versiyonuna ceza geliyor

Bildiğiniz gibi Çukur dizisinde fazlaca argo kelime ve TV kanallarına uygun olmayan içerikler bulunuyor. TV'de sansürlü bir şekilde yayınlanan dizi, internet üzerinden sansürsüz bir şekilde izleniyor. Ancak RTÜK yetkilileri, Çukur dizisinin internette yasakları deldiğini düşünerek diziye ceza kesmeye hazırlanıyorlar. Dizinin "bip"siz ve "buz"suz versiyonlarına nasıl bir ceza gelecek merak ediyoruz.

Ayrıca bir ceza da dizinin yayınlandığı kanal Show TV'ye geliyor. Her ne kadar yapımcılar dizide yer alan küfürleri sansürleseler de, RTÜK'e göre ağız hareketlerinden bu küfürler deşifre olabiliyor. Bu yüzden büyük ihtimal ile Show TV de bu yasaktan nasibini alan başka bir kanal olacak gibi gözüküyor.

Yorumlar 48
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 01:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 9.02.2018 05:29
Ülkeye dışardan giren döviz büyüme rakamlarını etkiler bu arada yanlış yorumlamayın olayı memnunmuyum memnun değilim bu içeriklerden rahatsız olan evebeyn internet kullandırtmaz çocuguna olur biter.. illada kullandırtacaksa btk nın güvenli internet olayı var onu yapar şeriat ile yönetilen ülke gibi saçma sapan tek kafadan çıkan yasalar çıkar oldu.....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 23:35
Geri ülkelerde TV ve medya biçimleri sansürlenir ama bu sırada sokaklarda sansürlenmesi gereken şeyler yaşanır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 13:05
Bence çok güzel bir uygulama, artık çocuklar televizyon izlemiyor ellerinde tabletle doğuyorlar adeta ve hergün youtube denen bataklıkta yüzüyorlar. Cinsellik küfür şiddet ve bir sürü saçmalıklarla beyni yıkanıyor. İleride yaşanabilir bir Türkiye için bu tarz kısıtlamalar gerekli.
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 15:41
aileler isterse çocukları için güvenli internet paketleri kurdurabilir ya da denildiği gibi çocuklarını takip edebilir, yaş sınırına göre hesap açtırabilirler vs. Yaşanabilir Türkiye için ve "beyin yıkama"nın yok edilmesi için ne yapılması gerektiğini aslında biliyorsunuz bence.
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 15:22
Ana baba çocuğunu kontrol edecek. Kimse sizin zihniyetinize göre ot gibi yaşamak zorunda değil.
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 22:10
cocuguna sahip cikacaksin o zaman birader,takip edeceksin nerelere giriyor,youtube hesabi acip yas siniri koyacaksin,ama sizin derdiniz baska siz her yerde sansur olsun istiyorsunuz,zihniniz bozuk.
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 21:24
Eğer anne-babalar çocuklarını kısıtlayamıyorsa sıkıntı onlarda bizim zevkimize ne karışıyosunuz!!??
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 8.02.2018 13:21
İnternet servis saglayıcıları internet aboneligi satarken bir sansürlü abonelik satıcak isteyene bu işin çözümü bu çocugun varsa git sansürlü internet al bir olay geneli ilgilendirmeli bir kesimin yanlışı tüm kesime uygulanmamalı nerde bunu yapacak zihniyet bizim ülkede..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 11:39
Akıl fikir versin Allah. Nereden para koparırıza döndü iyice olay. Rezalet ekonomiyle... argo bahane.
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 13:19
Orası öyle 16:12, onu zaten biliyoruz da ayrıca belirtmek istedim. Para lazım çok fena, hiçbir şey üretmediğimiz için haliyle....
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 19:37
11:39 kesinlikle. 16:12 buna içi boş islam anlayışı denilebilir çünkü kendi vakıflarındaki tecavüzcüleri örtbas eden bir zihniyetten söz ediyoruz. Bunun İslam'la zaten alakası yok ne de yaptıklarının.
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 16:12
Ne para koparması yahu? Düpedüz ben ne istersem ne sevmezsem onu siz de sevmiceksiniz mantığı bu, tipik islam devleti hayırlı olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×