Ruse, Ubisoft'un bu nesilde son yeni ismi

Mahmut Saral
Mahmut Saral 1.09.2010 - 11:47
Oyun geliştirme maliyetleri, firmaları temkinli davrandırıyor
Eugen Systems tarafından geliştirilip, Ubisoft tarafından dağıtımı üstlenilen RTS oyunu Ruse, 7 Eylül itibariyle PC, PS3 ve X360 platformları için raflarda olacak.

Yeni IP'ler (tamamen yeni oyunlar) üzerine konuşan Ubisoft, Ruse'ün muhtemelen bu nesildeki son yeni oyunları olacağını belirtti. Var olan serilerden şu sıra memnun olan firma, bu nesilde Assassin's Creed serisiyle büyük başarı elde etmişti.

Ruse, Ubisoft'un bu nesilde son yeni ismi
Peki Ubisoft, bu nesilde neden komple yeni bir oyun daha düşünmüyor? Çünkü bulunduğumuz nesil, yeterince gelişti ve konsollar yaygın hâle geldi. Platformlara özgü olarak hazırlanan oyunlar ve platformlarda büyük yer etmiş isimler var. Haliyle bu faktörleri göz önüne alarak yepyeni bir oyunla bu pazara girmek, aynı zamanda büyük bir risk almak demek. Hele de geliştirme maliyetlerini düşününce.

Sonraki nesil için ise düşünceler farklı. Bir sonraki nesilde de yeni konsollar hazırlanacağı için, bu platformlar için yepyeni oyunlar geliştirilecektir. İşte bu zaman dilimi, yeni oyunlar için belki de en uygun dilim. Zira Assassin's Creed de böyle piyasaya sürülmüş, pazarda önemli bir yer elde edince de devam ettirilmesine karar verilmişti.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2023 08:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ruse, Ubisoft'un bu nesilde son yeni ismi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×