1/2

Rush Bros

Rush Bros

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 27.05.2013 - 10:57
Platform ve müzik bir arada.
Platformlar PC, Mac
Rush Bros
  • Yapımcı - Yayıncı XYLA Entertainment - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Platform
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 51
Artılar Rengarenk bölümler, Türkçe arayüz, Infected Mushroom.
Eksiler Kontroller gecikmeli, birbirini tekrar eden bölümler, kendi müziğinizi oyuna ekleme fikrinin başarılı olmayan uygulaması.
Müzik tabanlı oyunlar oldum olası çekici gelmiştir. Bunlar ister Guitar Hero gibi ritim üzerine olsun, ister Maestro! Green Groove gibi platform üzerine olsun, her türde müzik oyunu, hem oynaması zevkli hem de dinlemesi insanı eğlendiren oyunlar olmuştur.

Rush Bros’u da ilk gördüğümde umut verici bir yapım olacağını düşünmüştüm. Geliştirici XYLA Entertainment, oyunda oyuncunun yüklediği müziklerin de kullanılabileceğini ve bölümlerin bu müziklere göre değişiklik göstereceğini söylediğinde de oldukça ilgilenmeye başlamıştım.

Bakalım Rush Bros bizi gerçekten etkileyebildi mi?

Rush Bros
Elektronik müzik

Rush Bros bir 2 boyutlu platform oyunu. Oyundaki amacımız genel olarak çeşitli engelleri aşıp bölümün sonuna olabildiğince kısa sürede ulaşmak. Üç adet oyun modumuz bulunuyor. Bunlar Tek Kişilik, İki Kişilik ve Çevrimiçi modlar.

Tek kişilik modda bölümleri olabildiğince çabuk bitiriyorsunuz. Bölümü bir kez daha oynadığınızda, önceki zamanınız bir “hayalet” oyuncuyla gösteriliyor ve ona karşı yarışıyorsunuz. İki kişilik modda ekran ikiye bölünüyor ve oyuncular birbirlerinin oyununda olmadan birbirlerini aynı bölümde geçmeye çalışıyorlar. Bu sırada özel güçler alarak birbirlerinin oyunlarına müdahalede bulunabiliyorlar. Örneğin bir özel güçle birlikte rakibinizin seviyesini baş aşağı döndürüyorsunuz. Çevrimiçi mod ise iki kişilik modun aynısı. Sadece rakibinizle İnternet üzerinden oynuyorsunuz.

Rush Bros
Bölüm tasarımları son dönem platform oyunlarına oldukça benziyor. Sivri uçlu çıkıntılar, testereler ve açılması için düğmelere ihtiyaç duyan kapılar gibi engeller bulunuyor. Bölümler genel olarak basit başlıyor ve sonlara doğru zorlaşıyorlar. Bu da oyuncunun oyunu öğrenmesiyle birlikte zor bölümleri aşmasını kolaylaştırıyor. Fakat her ne kadar bazı bölümler kolay gözükse de, oyunda anlam veremediğimiz bir kontrol gecikmesi bulunuyor. Platform oyunlarında refleks hayatta kalmanız ve boşluktan aşağı düşmeniz arasındaki farktır. Rush Bros’taki gecikme, refleksinizin yanlış çalışmasına ve çoğu yerde aşağı düşüp ölmenize sebep oluyor. Bu da sizi tamamen öldürmese de sürenizden yemenize sebep oluyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×