1/6

Secret Of Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

Ahmet Sayman
Ahmet Sayman 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Efsane serinin 2. oyununun çözümü

Yine mükemmel bir girişin ardından oyun başlayacak.

PART 1 – THE LARGO EMBARGO
Oyuna başladığınızda bir köprünün başındasınız. Köprüden sola ilerlerken Largo LaGrande gelecek ve sizi soyacak.O gittikten sonra köprünün sağındaki tabelaya bakın ve onu alın.Guybrush tabelayı kıracak ve bir küreğiniz olacak.Sağdan haritaya çıkın. Haritanın ortasından sağda nehrin denize döküldüğü yer “swamp”.Oraya gidin. Eğer tabelayı okursanız yine Voodoo Lady’nin yanına gitmek üzere olduğumuzu anlarsınız. Şimdi tabutu kullanın ve sağa doğru ilerleyerek dev kuru kafanın içine girin. Yukarı çıkınca sağa gidin ve Voodoo Lady ile konuşun. Onunla her konuda konuşun.Sonunda Largo hakkında konuşmaya başlayacaksınız. Bu heriften kurtulmak için ona voodoo bebeği yapmalısınız ama önce ona ait bazı şeyler toplamalıyız. Voodoo Lady bir liste verecek ve bizi gönderecek. Buradan gitmeden önce tabutun solundaki masayı görmüşsünüzdür. Üstünde kurukafa var. İmleci biraz gezdirirseniz “string”’i göreceksiniz. Onu alın. Son olarak tabutun üstündeki dolabı görmüşsünüzdür. Buradaki şişelere bakın. Altlara doğru ortalarda Ashes 2 Life adlı bir şişe olacak. Onu almaya çalışınca Voodoo Lady sizi çağıracak ve iksirle ilgili bilgi alacaksınız. Artık buradan çıkabilirsiniz. Tekrar tabutu kullanıp geri dönün ve haritaya çıkın.
Şimdi sağ alt köşedeki “cemetary” yazan yere gelin. Burada mezar taşlarının olduğu tepeye gidin. Şimdi mezar taşlarına daha yakın duracaksınız. En soldakine bakarsanız Largo’nun dedesine ait olduğunu öğreneceksiniz. Küreği kullanarak mezarı kazın ve ihtiyacımız olan malzemelerden birine sahip olun.(Dedesinin kemiği).Şehre geri dönmeden önce tekrar haritaya çıkın ve yukarıdaki “beach” yazan yere gelin. Ekranın ortasında bir sopa var. Onu alın ve geri dönüp şehre gidin.(Woodstick yazan yer oluyor)
Köprüden geçin ve ikinci kapıdan girin.İçeride tanıdık birisi var.(Wally)Onunla özellikle Big Whoop hakkında konuşun.Konuşmanız bitince sağdaki kağıt destesinden bir tane kağıt alın.Şimdi Wally’yi biraz izlerseniz çalışırken bir ara gözlüğünü(artık tek taraflı olanına ne deniyorsa) çıkarıp gözlerini ovuşturuyor. Bu esnadayken hemen onu alın.8Adı monocle)İşiniz bitince dışarı çıkın.
Dışarı çıkar çıkmaz ekranın en altında duran gemi Wally’nin bahsettiği Bloody Lip bar. Geminin üstüne gelince solda üç tane pencere göreceksiniz. En soldakinden içeri girin. Mutfağa geleceksiniz. Burada masanın üstünde duran bıçağı alın ve geri camdan dışarı çıkın. Şimdi en soldaki gemiye gelin ve içeri girin. İçeride sağda direğe bağlanmış bir timsah var. Bıçağı kullanarak ipi kesin. Timsah kaçacak ve masanın başındaki adam peşinden gidecek. Yerdeki çanağı alın. İçinden peynir alacaksınız. Soldaki kapıdan geçince Largo’nun odasına geleceksiniz. Hızlı bir şekilde ekranın solundaki peruğu alın(gerekli bir başka malzeme) ve dışarı çıkın.(Largo sizi yakalarsa dışarı atacak önemli değil)Dışarı çıkınca ekranın üstünde bir yer var.Oraya gidin.
Burada temizlikçi ile üç tane korsan var. Korsanların altındaki kovayı almak istediğinizde biri sizi durduracak. Eğer izin isterseniz oldukça uzun ve eğlenceli bir yalvarma faslı olacak. Uğraşamam derseniz direk onun olup olmadığını sorun. Kovayı alacaksınız.Ekranda dolaşıp duran fareyi görmüşsünüzdür. Onu yakalayacağız. Yerde korsanların sağında duran kutuyu açın ve sopayı kutunun üzerinde kullanın. Voodoo Lady’nin evinden aldığınız teli sopa üzerinde kullanın ve peynirleri kutuya koyun.Eğer fare direk peyniri yemeye başlamazsa ekrandan çıkın ve geri gelin. Fare tuzağa düşünce teli çekin ve fareyi yakalayın.Şimdi kutuyu açıp içinden fareyi alın.
Buradan ayrılın ve az önce penceresinden girdiğiniz Bloody Lip Bar’a gelin. Geminin sağında merdivenler var oradan girin.(“hatch” yazacak)Barmenle konuşun ve grog isteyin. Size vermeyecek ve kimlik soracak. Herhangi bir bahane söyleyin.Konuşmanızın ortasında Largo gelecek ve bir içki ısmarlayacak. Gitmeden önce duvara tükürecek.(Bize gerekli olan da bu!)O gittikten sonra boş kağıdı kullanarak duvardaki tükürüğü(!) alın.Dışarı çıkıp pencereden mutfağa girin. Soldaki çorbanın içine fareyi atın ve geri dönüp barmenle konuşun. En üstteki seçeneği söylerseniz barmen yeni aşçısından bahsedecek ve yeni çorbayı denemeye gidecek. İçine fare attığımız çorbayı görünce onu kovacak ve bir tas çorba getirecek. Sonunda size iş teklifinde bulunacak. İşi kabul edin ve avansınızı alıp mutfağa gelin ve camdan çıkın. Şu an Voodoo için gerekli olan üç malzemeye sahibiz.(Kemik, saç,tükürük) Son olarak Largo’nun kıyafeti lazım. Haritaya çıkıp “swamp”’a gelin ve kovayı bataklıkta kullanıp çamurla doldurun.Tekrar şehre dönün.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×