1/2

Sector Of Death (Soldiers Sector)

Alper Akkurt
Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Çok boş vaktiniz varsa ve sıkıntıdan en ucube oyunları bile oynamaya razı iseniz Sector of Death’ i şiddetle öneririm.
Platformlar PC, PC
Sector Of Death (Soldiers Sector)
  • Yapımcı - Yayıncı BEV-TEAM - BEV-TEAM
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 43
Artılar -
Eksiler -

Eğer gerçekten çok boş vaktiniz varsa ve sıkıntıdan en ucube oyunları bile oynamaya razı oluyorsanız size Sector of Death’ i şiddetle öneririm. Bu kadar anlamsız ve sıkıcı bir oyunu herhalde ancak bizim oyunu piyasasında bulabiliriz.

Oyunun hikayesi ise kısaca şöyle; farz edelim ki bizler 3 tane Azerbeycan’ lı arkadaşız. Oturup, “acaba insanlığa nasıl hizmet edebiliriz?” diyoruz ve birden karar verip SoD’ u yazıyoruz. Evet oyunu 3 tane Azeri arkadaş yazmış ve BEV adı da nickname’ lerinin bazı harflerinden oluşuyor. Aslında SoD için tam bir oyun demek yanlış olur. Şirketin sitesinde de belirtildiği SoD, aslen 3D grafikeri ve programcı olan bu üç arkadaşın kendilerini ispat etmek için oluşturdukları bir çalışma. Hatırlayacağınız gibi ilk çıkan Serious Sam’ de sadece grafik motorunun pazarlanması için çıkarılan bir oyundu. Ancak daha özen gösterilerek yapılmıştı ve o nedenle tuttu. SoD’ da bu tarz bir oyun gibi gözüküyor. Ama bu haliyle pazarlanması imkansız.

Oyun Delta Force’ un ve Counter Strike’ ın bir karışımı gibi. Oyunda bir özel tim askeriyiz ve amacımız bize verilen uyuşturucu kaçakçılarını öldür veya üssü koru gibisinden görevleri yapmak. Ortada dolanan askerler, binalar, kuleler, araçlar Delta Force’ un aynısı. Hatta BEV-TEAM işi birazcık daha geliştirip Delta Force’ dakinden biraz daha güzel araç modellemeleri yapmış. Oyunda herhangi bir silah seçme durumumuz yok. Sadece bıçak, tabanca, M4 makineli tüfek ve el bombası kullanabiliyoruz. Oynama tuşlarını da değiştiremiyoruz. Sadece WASD kombinasyonu ve eğilme, zıplama, use tuşları var. Reload tuşu bile yok. Bu arada unutmadan söyleyeyim, günümüz oyunlarının ortak özelliği olan save/load olgusu galiba SoD yapımcıları tarafından bilinmiyor. Eğer ölürseniz oyuna ta en baştan başlıyorsunuz. Silah Counter Strike’ tan, ekrandaki bilgi barı da, askerler de Delta Force’ dan copy-paste . Düşmanlar kolayca ölüyorlar ancak size de ölmeden önce bayağı zarar verebiliyorlar. Cephane ve sağlık almak için haritaya saklanmış olan 2 adet kutuyu kullanıyoruz. Ama oyunda haritayı göremiyoruz. Sadece salak salak dolanarak ortamı anlamaya çalışıyoruz. Pusula veya düşmanların yerini gösteren bir şey bile konulmamış.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×