Sega, hayran yapımı Jet Set Radio projesini kapadı

Sega, hayran yapımı Jet Set Radio projesini kapadı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 21.12.2017 - 20:29
Nintendo'nun sergilediği davranışları Sega'dan görmek üzücü

Jet Set Radio, Dreamcast ve Xbox konsollarında bulunan en sağlam ve unutulmayan serilerden biri. Cel-shading teknolojisi ile parlak ve mat renkleri bir arada tutup, diğer oyunlardan kendini bir hayli uzağa çekebilmişti. Sega ise uzun süredir Jet Set Radio'nun IP'sine sahip olduğu halde yeni bir yapım çıkarmadı. Ta ki Dinosaur Games bunu fark edene kadar.

Yeni bir umut ve hayal suya düştü

Texas'ta bulunan Dinosaur Games, Jet Set Radio'nun tasarımın bir üst nesile aktarmayı, yaptıkları proje ile başarabilmişti. Adı "Jet Set Radio Evo" olan bu proje, hem eski Jet Set Radio oyunlarının tasarımını kolayca gösteriyor, hem de temayla beraber atmosferi kolayca yaşatabiliyordu. Ne yazık ki Sega bu durumdan hoşnut değildi, Dinosaur Games ile iletişime geçildikten sonra proje tamamen iptal oldu. Bu durum, Sega'nın Nintendo kadar oyunlarını önemsediğini, ya da yakında yeni bir Jet Set Radio oyununun geleceğinin habercisi olabilir.


Tabii, oyunlar bir yana, Sega, resmi olarak jetsetradio.live adlı bir radyo kanalı açmıştı. Burada "korsan" radyoda, istek şarkıda bulunabilir veya diğer dinleyiciler ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 01:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.12.2017 21:35
Bu Japon şirketleri alayı mal.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×