Furtbolcu Selçuk İnan'ın Samsung'u dava ettiği mahkemeden karar çıktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 9.01.2018 - 10:11
Selçuk İnan, Samsung'u S8 isminden dolayı dava etmişti

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda oldukça ilginç bir haber gelmiş ve futbolcu Selçuk İnan'ın Samsung'u dava ettiği haberi ile karşılaşmıştık. Bu davanın sebebi ise Samsung Galaxy S8 olmuştu.

Selçuk İnan ve Samsung arasındaki dava sonuçlandı

Galatasaray'ın ünlü futbolcusu Selçuk İnan, yıllardır 8 numaralı formayı giyiyor ve S8 markası ile biliniyor. Örnek olarak Cristiano Ronaldo'nun CR7 markasını gösteren Selçuk İnan "S8 ismim tescilli" diyerek Samsung Galaxy S8 telefonları için isim değişikliği talebi doğrultusunda ihtiyati tedbir talebinde bulunmuş ve bu bağlamda Samsung firmasına dava açmıştı. İşte bu davanın sonucu bugün belli oldu.

Dava ile ilgilenen mahkeme  Selçuk İnan'ın bu talebini reddetti. Selçuk İnan, S8 ismini 2013 yılında tescil ettirdiğini belirtse de "Sayılar ve kelimeler kimsenin tekelinde değildir" diyen mahkeme, S8 markasını Selçuk İnan'dan daha önce Audi ve Altınmarka A.Ş. firmalarının da tescil ettirdiğini örnek olarak sundu. Mahkemenin konu ile ilgili diğer açıklamaları ise şu şekilde;

"Markanın bir bütün olarak incelenmesinde Samsung’un tanınmış markasında ön planda olan unsur Galaxy ibaresi olup, S8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir.”

Bu karar sonucunda Selçuk İnan ise pes etmiş gibi gözükmüyor. Ünlü futbolcu şimdide reddedilen bu kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşıyacak.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2023 07:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.01.2018 02:35
Ay bir de peşini bırakmıyor paragöz herif ya manyağa bak işi gücü 3-5 kuruş daha kazanmak olmuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghost86
Ghost86 9.01.2018 19:23
Bu konuyla ilgili ilk haber çıktığında orada da yazmıştım; harf ve rakamlarla ilgili patent diye bir saçmalık olmaz.
http://www.merlininkazani.com/selcuk-inan-samsunga-dava-acti-98039-yorumlari

Hukuktan anlamam ama mahkemenin böyle bir karar vereceğinibilmek için birazcık mantığa sahip olmak da yetiyordu aslında be Selçuk. Hadi abim sen sadece topunu oyna, hadi. Bırakın şu şark kurnazlığını, işinize bakın. Bak, uluslararası bir turnuvayı daha tv'den izleyeceğiz yine; siz böyle havadan para işleri ile uğraşırken...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 18:35
Gözün doysun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 17:04
Karektersiz herif
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 17:02
Bu kadar da yüzsüz olamaz bir insan ya . Noldu Selçuk paran yetmiyor mu lüks arabalarının vergilerinin ödemek için artık ? Bundan sonra internette kullanıcı adımı S8 yapıcam gel bana da dava aç belki 2 , 3 kuruşta benden alırsın.:) Uğraştıkları şeylere bakın adamların ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
Selçuk İnan'ın Samsung S8 davası sonuçlandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×