Serious Sam 2

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Sınırsız aksiyon geri dönüyor.

Serious Sam serisi, oyun oynamayı stresten arınmak ve rahatlamak için en doğru tercihtir aslında, çünkü bu oyun serisinde düşünmek, kafa yormak, strateji oluşturmak ya da bilmece çözmek gibi öğelere pek rastlayamazsınız. Oyunun mantığı oldukça basit: “Önüne geleni indir, ne kadar çok geldiği ile ilgilenme, sadece onları öldür ve eğlenmene bak”. Onu eğlenceli yapan da, bu düşünce.

İlk Serious Sam çıktığında, genelde kimse bu oynanışını yadırgamadı. Çünkü eğlence en üst düzeydeydi, bitmek tükenmek bitmeyen bir aksiyon vardı. Yaratıkları vurdukça da vurasımız geliyordu. Amaç ta oyunculara bu hissi tattırmaktı. İlk oyunun çok sevilmesinden sonra bir de Serious Sam: Second Encounter hazırlandı ve eğlenceye böylelikle devam edildi. Sırada ise Serious Sam ailesinin yeni üyesi var; Serious Sam 2.

Belirtmemiz gereken ilk şey, grafiklerindeki gelişme. Her yeni çıkan oyunda olduğu gibi, Serious Sam 2 de günümüz grafik teknolojisinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanacak ve bize bu sefer sınırsız aksiyonu daha gerçekçi biçimde yansıtacak. Oyunda bulunacağımız yerler çeşitli olacak, bu çevreler ile ilgili texture’lar ve grafiksel efektler, yeni nesil kartlara ayak uydurabilecek bir şekilde hazırlanıyor. Işık ve gölgeleme efektlerinde de geliştirmeler olacak oyunda, ilk oyundaki hızlı oynanıştan hiçbir şey kaybedilmeyecek. Aslında bu sadece teoride olanı, çünkü bilindiği gibi önceki Serious Sam’lerde, oyun esnasında ekrana bazen o kadar çok düşman giriyordu ki, işlemcimiz ara sıra nefessiz kalıyordu. Bu durumda, yeni nesil teknolojiyi de arkasına almış olan Serious Sam 2’de ekrana dünya kadar düşman girmesi, bizlere “acaba benim işlemcim bu oyuna dayanabilecek mi?” sorusunu sorduruyor. Üstelik oyunun çıkmasına da daha aylar var.

Oyun için tasarlanmakta olan canavar modellemeleri de, aslında oyunun esprili yanlarını gözler önüne serecek. Detay seviyesinin maksimum düzeyde olacağı canavar modellemelerinden örnek vermek gerekirse; futbol oyuncusu şeklinde karşınıza çıkmış bir canavar görürseniz hiç şaşırmayın, bunun gibi birbirinden farklı ve belki de komik yaratıklar ile uğraşacak, hem eğlenip hem de onlara güleceğiz. Bu arada, onları yok etmek için de çeşitli silahlarımızı hazır bekleteceğiz. Oyunun önemli özelliklerinden birisi de, araç kullanabilmemiz. Yeri geldiği zaman, düşmanların arasına aracımız ile dalacak, aksiyonu daha hareketli bir biçimde yaşama fırsatı elde edeceğiz. Yalnız aynı fırsata düşmanlarımız da sahipler; yeri geldiği zaman onlar da araç kullanıp bizi yok etmeye çalışacaklar. Bu durumda yaşamakta olduğumuz tehlike de ikiye katlanmış olacak. 

Croteam, Serious Sam 2’nin, serinin ilk oyunlarındaki sınırsız aksiyon dolu oynanışından hiçbir şey kaybetmeyeceğini belirtiyor. Birbirinden farklı yaratıklar ve level’lar boyunca mücadele edecek, hiç durmayacağız. Serious Sam 2, PC’cilerin yanında konsolcuları da memnun edecek. Çıkış tarihi olarak 2004’ün sonları verilmiş, fakat yapımcılar bunun 2005 yılı içerisine de uzayabileceğini belirtiyorlar. Bizim için problem değil, bekleriz. Ne zaman gelirse gelsin, Serious Sam serisinin aksiyon dolu atmosferi, o andan itibaren oyunseverleri yeniden yakalayacak.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 21:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
Serious Sam 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×