Shadow Harvest

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
İki kişilik ordulara yeni bir isim daha eklendi
Son zamanlarda iki kişinin yönetildiği takımların olduğu oyunlar artmaya başladı. EA Games’in halen piyasaya sürmediği Army of Two’la başlayan furya; Kane&Lynch, Conflict: Denied Ops derken yavaş yavaş bu konsept üstüne kurulu projeler de gelmeye başladı. Son olarak ise yine bu temel de hazırlanan Shadow Harvest duyuruldu.İki kişilik ordu

Black Lion Studios tarafından geliştirilen Shadow Harvest günümüzden 16 sene sonrasında yani 2025 yılında geçiyor. Aron Alvarez ve Myra Lee adındaki iki karakteri yöneteceğiz. Her ikisi de gerçekte de var olan ISA’ya(Intelligence Support Activity) bağlı birer ajan. ISA, Amerika’da kurulmuş, Amerikan ordusuna bağlı, özel operasyonlar yapan bir birim. Karakterlerin uzman olduğu farklı özellikleri var. Aron Alvarez, 36 yaşında ve düşmanlarla olan birebir yakın çatışmalarda oldukça etkili. Sıkı mücadelelerde Aron’u kullanmak daha avantajlı olacak. Artı olarak mühendislik vasıfları da bulunacak. Myra Lee 28 yaşında kadın bir karakter. Aron’a göre atletik ve gizlilik konusunda uzman. Myra sayesinde rakiplerin işini sessiz bir şekilde bitirebileceğiz. Aslında her iki karakter birbirini tamamlayacak. Aron daha ağır ve yakında çok etkili. Myra ise bunun tersi olarak daha hızlı, ama yakın çatışmalarda Aron’a göre daha zayıf. Ancak oyunda ilerledikçe her ikisinin de yeteneklerine ihtiyaç duyacak ve kullanacağız. Yeri geldiğinde Aron veya Myra’nın özelliklerinden yararlanacağız.

Black Lion Studios, Shadow Harvest’ı gizlilik ve taktiğin ön planda olduğu, aksiyon-macera elementlerinin de içinde bulunduğu yeni nesil bir oyun olarak sunuyor. Yapım TPS(Third Person Shooter) kamera açısından oynanacak ve ikili bir kontrol sistemine sahip olacak. Genel olarak taktik yaparak ilerleyeceğimiz söyleniyor. Yapay zeka hakkında şimdilik açıklanan bir detay yok. Ama klasik olarak yapımcıların “Akıllı düşmanlar olacak” söylemini her seferinde tekrar ettiğini hatırlatayım.

Gerisi ne olur?

Shadow Harvest’ın hangi grafik motorunu kullandığı belli değil. Ancak son zamanlarda çoğu oyunun geliştirildiği Unreal 3 Engine olduğunu tahmin ediyorum. Oyunla ilgili Blur yedirilmiş yayınlanan görseller Unreal 3 grafik motorunu çağrıştırıyor. Belki Black Lion’un kendi geliştirdiği bir motor olabilir. Şimdilik yayınlanan ekran görüntüleri genel olarak fena durmuyor, iyi bir sunum yapıyor. Oyunun Directx 10 desteğiyle hazırlandığını da belirteyim.

Hikaye ve diğer bazı detaylarda yine karanlıkta kalan kısımlardan. Yapımcıların söylediğine göre farklı ve detaylı bir senaryo ele alınacak. Ayrıca Shadow Harvest’ın oyunculara zengin bir tecrübe yaşatacağı da belirtilenler arasında. Co-op hakkında yine açıklanan bir bilgi yok. Ancak aynı konseptli olan Kane&Lynch, Conflict: Denied Ops gibi oyunlarda yer alan Co-op özelliğinin Shadow Harvest’ta da bulunacağını tahmin ediyorum.

Yapım X360 ve PC platformları için çıkacak. PC için sadece Vista logosunun belirtilmesi, Vista Exclusive bir oyun olacağını işaret ediyor. Çıkış tarihi ise şimdilik uzak. Shadow Harvest 2009 birinci çeyrekte oyuncularla buluşacak.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 14:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
Shadow Harvest

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×