Silahlı okul basma oyunu şimdiden tepki çekmeye başladı!

Silahlı okul basma oyunu şimdiden tepki çekmeye başladı!

Furkan Güler
Furkan Güler 25.05.2018 - 16:06
Yok daha neler.

Özellikle Kuzey Amerika bölgesinde her sene sıkça karşılaşılan ve tüm insanları üzen silahlı okul baskınlarının ardı arkası kesilmiyor. Psikolojik nedenlerden dolayı nedensiz bir şekilde okulu basıp öğrencileri ve öğretmenleri katleden katillere karşı Amerikan Hükümeti sert tedbirler alsa da, bu tarz durumların ilerde de yaşayacağı tahmin ediliyor. Ancak Revived Games isimli bağımsız bir oyun geliştiricisi, bu acı olaylardan ilham alarak Active Shooter adında bir oyun tasarladı.

Active Shooter, daha çıkmadan oyuncuların tepkisini çekti

Steam sayfası açılan bu oyunda SWAT ekibi olmanın yanı sıra suçlu da olabiliyorsunuz. Suçlu olduğunuz taktirde ise silahlı okul baskını yapıp sivilleri öldürebiliyorsunuz. Böylesine hassas bir konu üzerinden oyun yapma fikrini kınıyoruz. Ayrıca Valve yetkililerinin nasıl böylesine insanların duyguları ile oynayan bir oyuna izin vermesine anlam veremedik. 6 Haziran 2018 tarihinde çıkacağı belirtilen oyun, daha çıkmadan Amerikan halkının tepkisini çekti.

Muhtemelen Valve, tepkiler daha fazla artarsa oyunu Steam'den kaldıracaktır. Geride bıraktığımız yıllarda çıkan Hatred isimli oyunda da bu tarz şiddet öğeleri vardı ve yine oyuncuların tepkisini çekmişti.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 02:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 13:25
Oyun yapımcısının aman aman bi suçu yok. Asıl suç, anayasasının 2. maddesi ile vatandaşlarına "bireysel silahlanma" hakkı veren ABD devletinde.
ABD'de bir donutçuda 1 saat sıra bekleyebilirsiniz ama resmi olarak bir silah almak 15 dakika sürebiliyor. Bu karşılaştırmayı yapan bir çok video var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
bugrababur
bugrababur 27.05.2018 23:47
2009dan beri amerikada 288 tane okul için saldırı olmuş, bu kadar hassas ve gündemde olan bi konuda oyun yapmak delilik. Amacı belli, bu tarz haberler sayesinde meşhur olmak ama zaten oyunun satılması yasaklanınca yaptıkları masraflar boşa gitmiş olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.05.2018 14:08
Pre Order yok olsa alırdım direk. En azından yapımcı iki yüzlü değil. 3A firmaların boğaz kesmeli, kafaya bıçak saplamalı, cesedi ateşe vermeli oyunlarına ses çıkarmıyorken insanlar, bu oyuna ses çıkarınca ne olacağını sanıyorlarsa... Dünyanın IQ seviyesi oda sıcaklığına düşüyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
agg1401
agg1401 27.05.2018 10:29
Bakın yine Steam'den bir haber, firmanın oyunları incelemediği çok belli oluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2018 16:04
Postal ve Hatred gibi oyunlar varken bu oyunun tepki çekmesi anlamsız.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×