Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 14.06.2011 - 15:09
Japon firması yeni bir dava ile karşı karşıya
Konami bu aralar ilginç bir dava ile uğraşıyor. Çıkan haberlere göre Silent Hill 2'de James Sunderland'i canlandıran aktörün tazminat peşinde olduğu iddia ediliyor. Bunun nedeni ise performansı ile verdiği korku hissi.

Tazminat olayının çıkış nedeni ise Silent Hill Collection ile gelecek olan SH 2'nin HD versiyonunda Sunderlan'i başka bir aktörün oynayacak olması.

Eski aktör Guy Cihi durum için "Elbette isterlerse yeniden oynarım ancak istemediler ki!" dedi.

Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor
"Esas olay şu ki, Konami firması mocap ile kaydedilmiş hareketlerimden ses kayıtlarıma kadar daha önceki tekrar kullanımlarda da bana ödeme yapası gerektiğini gayet iyi biliyor. Bir sonraki çıkacak üründe sesi değiştirmek bir şey fark etmez çünkü benim mocap'im halen orada."

"Bu günlerde bu konu ile ilgili mahkemeye tazminat davası açmayı düşünüyorum. Ancak şu an için buna vaktim yok. Nitekim mahkemede hakkını ve adaleti arayan herke bu iş için ne kadar çok para ve enerji gerektiğini iyi bilir. Umarım bana bunun için kızmazsınız ancak bu işler böyle yürüyor maalesef."
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2021 20:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×