Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 14.06.2011 - 15:09
Japon firması yeni bir dava ile karşı karşıya
Konami bu aralar ilginç bir dava ile uğraşıyor. Çıkan haberlere göre Silent Hill 2'de James Sunderland'i canlandıran aktörün tazminat peşinde olduğu iddia ediliyor. Bunun nedeni ise performansı ile verdiği korku hissi.

Tazminat olayının çıkış nedeni ise Silent Hill Collection ile gelecek olan SH 2'nin HD versiyonunda Sunderlan'i başka bir aktörün oynayacak olması.

Eski aktör Guy Cihi durum için "Elbette isterlerse yeniden oynarım ancak istemediler ki!" dedi.

Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor
"Esas olay şu ki, Konami firması mocap ile kaydedilmiş hareketlerimden ses kayıtlarıma kadar daha önceki tekrar kullanımlarda da bana ödeme yapası gerektiğini gayet iyi biliyor. Bir sonraki çıkacak üründe sesi değiştirmek bir şey fark etmez çünkü benim mocap'im halen orada."

"Bu günlerde bu konu ile ilgili mahkemeye tazminat davası açmayı düşünüyorum. Ancak şu an için buna vaktim yok. Nitekim mahkemede hakkını ve adaleti arayan herke bu iş için ne kadar çok para ve enerji gerektiğini iyi bilir. Umarım bana bunun için kızmazsınız ancak bu işler böyle yürüyor maalesef."
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 21:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silent Hill 2 aktörü Konami'den tazminat istiyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×