1/2

Silent Hill 4: The Room

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Silent Hill serisinin dördüncü oyunu ''The Room'' korkunun tanımını yeniden yapacak...

Horror Adventure türünün tartışmasız en iyi serisi olan Silent Hill’in; ‘’The Room’’ isimli dördüncü oyunu hakkındaki ilk bilgiler ve görüntüler nihayet yapımcı firma Konami tarafından verildi.

The Room…

Bu bilgilere göre dördüncü oyun Silent Hill için yeni bir karakter olan Henry Townshend etrafında gelişecek. Olaylar ise Henry’nin kendisini, lanetli apartman dairesinde mahsur kalmış bir şekilde bulmasıyla başlıyor… Aradan geçen yaklaşık bir haftalık süreden sonra Henry dairenin banyosunda daha önce fark etmediği gizemli bir geçit keşfeder ve kapana kısıldığı bu apartman dairesinden kurtulmanın tek yolunun bu geçit olduğuna karar verir. Tabii Henry bu gizemli geçidin onu, kabuslarında bile göremeyeceği kadar korkunç yerlere götüreceğinin bilincinde değildir…

Oyunun bu ilgi çekici başlangıcından sonra bizi yine iç karartıcı, ürkütücü ve klostrofobik ortamlar bekliyor olacak. Özellikle oyunun değişim geçirmiş(Alternate) bölümleri, oyuncuyu yine psikolojik olarak etkileyip ruhunu sıkacak kadar karamsar atmosferlere sahip olacak.

Oyun yapısı bakımından The Room’da çok fazla bir değişiklik olmayacak fakat bölümler arası geçişler genelde apartman dairemizin banyosunda bulduğumuz ve daha başka yerlerde de karşılaşacağımız geçitlerle sağlanacak. En büyük yenlik ise Henry’nin apartman dairesi gibi belli noktalarda kameranın birinci kişi bakış açısından görünüm sağlayacak olması. Tabii bu belli yerlerin dışında portalları kullanıp farklı mekanlara gittikçe tekrar eski, üçüncü kişi bakış açısıyla oynamaya devam edeceğiz oyunu.

Verilen bilgilere ve ekran görüntülerinden elde edilen ilk izlenimlere göre oyunun geçeceği mekanlar arasında hapishane, orman ve bir otel (büyük ihtimalle ‘’Hotel South Ashfield’’) bulunuyor. Ama bunların yanında alışıldık bir şekilde kanalizasyon benzeri labirent yapılarla karşılaşırsak da şaşırmamalıyız. Tabii buralarda radyomuzun bol bol zırlamasını sağlayacak yaratıklar da bize eşlik edecekler. Duvarlardan fırlayıp üzerimize saldıracak ruha benzer yaratıklar, çift kafalı ve bebeği andıran suratları olan yaratıklar, tekerlekli sandalyelerle gezen ne olduğu belli olmayan şeyler, köpekler, cesetler ve tarif edilemez şekillerdeki bir çok yaratık oyun sırasında bizi hiç yalnız bırakmayacak ve bu şekilde içimizde sürekli bir huzursuzluk duygusu olacak. Yeni silahların da bulunacağı oyunda real time silah değişimi yapabileceğiz; yani menüye girmeden otomatik olarak silah değiştirebileceğiz, bu da oyunda büyük kolaylık sağlayacak. Bosslar ve puzzle’lar ise yine büyük ihtimalle Action ve Riddle zorluk seviyeleriyle kademe kazanacak; bunun yanında bazı puzzle’ların eski oyunlardaki tarot ve burç bulmacaları gibi mistik tarzlı şeyler olması muhtemel.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×