1/2

Sin Episodes

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Günahlarımızı bu oyunla çıkartacağız
Bundan yıllar önce ilk Sin çıkmıştı. Hatırlarım zamanı için güzel bir oyundu, Quake 2 grafik motoru kullanıyordu. Sinclaire adında bir hayli seksi, cazibeli düşmana karşı mücadele veriyorduk. İşler iyi güzel derken, bir yanlış nokta vardı. Oyun Half-Life efsanesi ile aynı zamanlarda piyasaya çıkmıştı. HL, Dünya’yı kasıp kavururken, Sin ise unutuldu. Aradan uzun bir zaman geçti, yapımcı firma Ritual, Sin 2’yi duyurdu. Hakkında pek fazla ayrıntı bulunmayan Sin 2, sonunda yüzünü iyice ortaya çıkardı. Ancak karşımıza ilginç bir suratla geldi, dizi film olarak.

Elexis’den selam yola devam

İlk oyun sonunda Elexis Sinclaire ablamız elimizden kaçıyordu. John Blade yani biz ise ortada kalıyorduk. Sonuç olarak Elexis’in planlarını bozsak bile düşmanımız uçmuştu. Sağlık olsun diyerek, bu sefer olaylara Sin 2 veya Sin Episodes ile devam ediyoruz. Elexis Sinclaire yeniden şeytani planlarını faaliyete geçirmeye başladı. Bizde onun eski belalısı olarak peşine düşüyoruz ve macera başlıyor. Konu basit, devam oyunu için yeterli, ancak bunu bize bölüm bölüm sunacak olması farklı.

Artık elimizde tek değil, bir kaç bölümden oluşacak bir oyun olacak. Şöyle ki; oyunu oynadınız yapım bitti, size kalan oyunun diğer bölümlerini beklemek. Yeni bölüm yapılıp sunuldukça, bizde indirip kaldığımız yerden devam edeceğiz. O yüzden ikinci yapımın adı Sin Episodes olarak geçiyor. Bu uygulamanın ne kadar başarılı olup olmayacağını göreceğiz. Ancak dizi film gibi heyecanlı bir bölümde kalıp, diğer kısmı beklemek insana ilginç geliyor. Bu ayrı bölümleri ise Steam üzerinden indireceğiz. Son zamanlarda pek çok oyun, artık Steam üzerinden satılmaya başlandı. Sin Episodes’u da para ile indirebileceğimizi söylemeden geçmeyelim.

Eski düşman şimdi ki dost

HL1, ilk Sin’in mahfolmasındaki temel faktördü. Fakat iki yapım da aralarındaki kan davasına son vermişler ve barışmışlar. Half Life 2’nin Source grafik motorunu, Sin Episodes de kullanılıyor. Bu grafik motoru son olarak Lost Coast Demo’su ile beraber iyice tavana vurdu. Modellemelerin ve fizik motorunun gücünü zaten iyi biliyoruz. Sin’de işte bu harika grafik motoru yer alıyor. Karakter modellemeleri ayrıntılı olacak, yüzündeki ifadeyi görebileceğiz. Çevredeki kaplamaların ve efektlerin artık ne kadar iyi olacağından pek bahsetmeme gerek yok. Zaten Source’yi iyi biliyoruz, bu yüzden grafikler hakkında pek fazla konuşmaya gerek duymuyorum.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×