1/10

Sıra Dışı Kanun Adamları - Bölüm 1

Hasan Selman
Hasan Selman 3.06.2010 - 12:31
Her yönden farklı ve biraz da çılgın karakterler
Bu zamana kadar birçok kanun adamı tanıdık, ama bazıları farklı olduklarını her fırsatta hissettirdiler. Yöntemleri, çılgınlıkları bazen de olağanüstü düşmanları ile dikkatimizi çekmeyi başarmıştı. Türk sinemasından da tanıdığımız bu karakter tipinin, oyun dünyasında olanlarını inceledik. Seçimlerde çok zorlandığımızı itiraf etmeliyim, çok fazla örneğine rastladığımız sıra dışı kanun adamlarından, en çılgınlarını ve bahtsızlarını seçmek için bazılarını eledik. Ortaya çıkan sonuç da gördük ki, hepimizin çok sevdiği ve nefret ettiği karakterler burada bir araya gelmiş oldu.

Robocop

Sıra dışı polis dediğimizde çoğumuzun aklına ilk gelen isim Robocop olmuştur. Karakterin ayrıcalığının en büyük sebebi, yarı insan, yarı robot olması. Son zamanlarda kaos ortamı yaşanan şehirde, polis ölümlerinin artması yetkilileri tedirgin etmeye başlayınca, bir robot polis projesi geliştirilir. Tasarlanan robotun yanlış hedefe ateş etmesi ile sarpa saran tasarım, rafa kaldırılır. Alex Murphy’nin bir saldırıda öldürülmesi ve kahramanımızın bu projeye uygun görülmesi ile her şey yeniden başlayacaktır.

Başarılı polis memurunun beyin ölümü henüz gerçekleşmediği için kolları ve bacakları kesilir. Yerine çelikten bir zırh yerleştirilir. Birçok özel ekipmanla donatılan Robocop, şehrin yeni ve güçlü savunucusu olacaktır. Karakterimizin amacı, yarı insan yarı robot haline gelmesinde büyük bir rol oynayan Boddicker’ı yakalamak ve kanuna teslim etmektir, ama bu o kadar da kolay olmayacaktır. Robocop tüm şehirdeki suçlulara savaş açarak onların korkulu rüyası oldu. Bir daha insan olamayacağını öğrenen Alex Murphy, kendini kanuna adayarak polis departmanının en büyük silahı olarak görevine devam etti.

Sıra Dışı Kanun Adamları - Bölüm 1
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×