Skyrim fiziksel kopyası 600 dolara alıcı buldu

Murathan Özlü
Murathan Özlü 13.07.2021 - 10:45
Skyrim, 10 yaşında olmasına rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Oyunun eski bir fiziksel kopyası online bir açık arttırmada alıcı buldu.

Skyrim, haftasonu gerçekleşen Heritage Auctions açık arttırmasında 600 dolara alıcı buldu. Super Mario 64'ün orjinal bir kopyasının 1.5 milyon dolar karşılığında satıldığı açık arttırmanın diğer yıldızları ise Skyrim ve Red Dead Redemption'ın ( 384 dolar) Xbox 360 kutuları oldu.

11 Temmuz'da gerçekleşen açık arttırmanın ardından, bazı insanların bu olaya şüphe ile yaklaştığı ifade edildi. Şu an neredeyse her platforma çıkmış olan ve çok rahat bulunabilecek bir oyunun fiziksel kopyasının (her ne kadar başka örneği kalmamış olsa da) 600 dolar gibi bir fiyata gitmesi dikkat çekti.

Skyrim fiziksel kopyası 600 dolara alıcı buldu

Skyrim kopyası neden bu kadar pahalıya satıldı?

600 dolara böyle bir fiziksel kopya almanın, "gerçekten Elder Scrolls'u çok seven bir hayran" tarafından yapılmış olabileceği konuşulsa da, Kotaku isimli internet sitesi açık arttırmayı gerçekleştiren  Heritage Auctions firması ile bu konuda iletişime geçmiş.

Firma, oyunun kopyasının bu derece pahalıya gitmesinin sebebinin, oyununun olaya konu olan versiyonunun, watagames isimli internet sitesinde 9.2 puan almış olması.  Neredeyse kusursuza yakın notu ile Skyrim'ın bu 10 yaşındaki kopyası rekor bir fiyata alıcı bulmayı başarmış.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 05:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2021 12:50
Yahu haberi okurken beynim yandı. Dijital kopyanın ne işi var açık arttırmada? Dijital kopya Steam'de olur, ya da benzeri büyük dijital mağazalarda olur... Kutulu versiyonudur bu? Haberin başlığıda içieriğide yanlış. Yoksa ben mi anlamadım? Dijital değil kutuludur o yahu!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2021 12:48
dijital kopya mı? fiziksel kopya mı? ben anlamadım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Skyrim fiziksel kopyası 600 dolara alıcı buldu

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×