Smash Court Tennis 3

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
2 ölçek raket, 1 ölçek kort
Platformlar PSP
Smash Court Tennis 3
  • Yapımcı - Yayıncı Namco BANDAI Games - Namco BANDAI Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 68
9 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%77
Artılar Mini oyunlar, oyun paylaşımı
Eksiler Kontroller, takım arkadaşları
Ülkemizde daha çok ünlü isimlerin yaptığı aktivitelerde adı geçen tenis sporu, magazin bültenleri dışında ülkemizde gereken ilgiyi gördüğü söylenemez. Spor denilince, akla futbol gelmesi de hem ucuz yollu yapılabilir bir spor olması, hem de halkın bu spora daha fazla yoğunlaşmasından ileri geliyor. Yurt dışında ise durum her zamanki gibi daha farklı. Tenis müsabakaları izlenmeye gidiliyor, kortlar dolduruluyor, başarılı tenis oyuncularının özel hayatları (Bkz. Anna Kournikova!) ilgi görüyor. Bizlerse her zaman olduğu gibi alternatif sporları ancak video oyunlarında oynamanın keyfini çıkartabiliyoruz.

Smash Court Tennis 3 ile Virtua Tennis birbiri ile çekişen ezeli rakipler. Uzun süredir piyasadaki varlıklarını sürdürmeleri de, ortaya kaliteli yapımlar olarak çıkmalarından kaynaklanıyor. Smash Court Tennis 3, Xbox 360 ve PSP konsollarında yerini alıyor. Bizi ilgilendiren kısım ise PSP platformu oluyor. Profesyonel anlamda tenis kariyerimize ilk adımı bir oyuncu yaratarak başlıyoruz. Farklı saç şekilleri, yüz özellikleri, kıyafet seçenekleri gibi tamamen tercihimize kalmış seçeneklerden bir oyuncu yaratıyor ve kariyerimize giriş yapıyoruz. Yeni yetme bir oyuncu olduğumuz düşünülürse, ilk olarak oyunun nasıl oynandığını içeren bol miktarda eğitim görebiliyoruz. Eğitimler arasından istediklerimizi seçebildiğimiz gibi yapım tarafından tavsiye edilen ya da mutlaka okunmalı şeklindeki uyarıları dikkate almakta da fayda var.

Maç sayısı

Exhibition, Pro Tour, Arcade ve Challenge olmak üzere dört ana oyun moduna ev sahipliği yapan Smash Court Tennis 3, oldukça eğlenceli bir oynanış vaat ediyor. Exhibition modu daha çok kendini ispatlama üzerine kurulmuş bir mod. Keza arcade modu da Exhibition ile benzer bir yapıya sahip. Bununla birlikte arcade modunda on altı gerçek tenis oyuncusunu seçebilir, istediğiniz sayıda maç yapabilirsiniz. Challenge modunda ise daha çok eğlencenin ön plana çıktığı görülüyor. Bu modu daha çok temalı ya da Pac-Man gibi alt yapıda tenis maçları olarak tanımlamakta mümkün. Pro Tour modunda ise takvimimiz, bir programımız oluyor ve buna bağlı olarak oynuyoruz. Pro Tour ayrıca kendi altında pek çok seçeneği de beraberinde getiriyor. Turnuvalar düzenlemekten sponsor anlaşmaları imzalamak, çiftli maçlar için partner bulmaya kadar pek çok alt kategori içeriyor. Seçtiğiniz özellik, partner, mod ne olursa olsun sonuç aynı oluyor; tenis maçları yapmak. Maçlar sırasında kazanılan sayı ve puanlar da karakterimize deneyim ve seviye puanı olarak geri dönüyor. Bu puanlarda oyuncunun yetenek puanlarını arttırıyor. Kazanılan yetenek puanları da gelişmesini istediğiniz yönlerde kullanılmak üzere dağıtılıyor.

Yapımda kontrollerin genel olarak iyi seviyede olduğu söylenebilir. Bununla birlikte gerçekçi olunması uğruna biraz yıldırıcı seviyeye kayıldığı da gözlerden kaçmıyor. İyi sayılabilecek grafiklere ise kaliteli ve akıcı animasyonlar eşlik ediyor. Bununla birlikte seslerden yana aynı başarıyı görmek mümkün değil. Genel olarak ortama bir sessizlik hakim ve duyulan yegane ses topun sesi oluyor. Yapay zeka ise daha çok takım arkadaşınızın başarısızlığı olarak ortaya çıkıyor. Oyun paylaşımını destekleyen yapım, UMD’le oynanmak istendiğinde Ad-Hoc modu üzerinden Multiplayer’a izin veriyor. Artıları ve eksileri ile Smash Court Tennis 3 ortalama bir oyun deneyimi vaat ediyor. Piyasada az miktarda örneği olduğu düşünülürse bazı eksikleri yok sayılabilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 08:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Smash Court Tennis 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×