Sniper Elite 4, PC'ye DirectX 12 desteği ile geliyor

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 6.02.2017 - 09:34
Optimizasyon konusunda üzülmeyeceğiz gibi...
Rebellion tarafından geliştirilen ve uzun yıllardır oyun dünyasında olan keskin nişancı oyunu Sniper Elite, gerçekçi balistik fizikleri ve tam anlamı ile kemik kıran vuruş hissini birleştirmeyi başaran bir yapım. İlk 3 oyunu ile bizleri 2. Dünya Savaşının farklı zamanlarında Nazi avlatan Sniper Elite, 3. oyunu ile bu sefer Mussolini'nin memleketi İtalya'ya götürüyor. Müttefik devletlerin İtalya çıkarması öncesinde, ön hazırlık yapmak için gönderildiğimiz İtalya, önceki oyunlara kıyasla daha renkli bir atmosferi de bizlere sunacak.

Sniper Elite 4, PC'ye DirectX 12 desteği ile geliyor
Bugün ise Rebellion tarafından yapılan açıklamaya göre Sniper Elite 4, PC platformuna Windows 10'un Low Level API'si DirectX 12 ile birlikte gelecek. Şuana kadar pratikte DirectX 12'nin ciddi bir faydasını görememiş olsak da, DirectX 12'ye sahip birçok oyun bu desteği zaman içerisinde almıştı. Çıkışı itibari ile DirectX 12 destekleyen oyunların sayısı hayli az. Sniper Elite 4 bakalım DirectX 12'yi hakkı ile kullanıp performans bakımından bir sıkıntı yaratacak mı, 14 Şubat'ta görebileceğiz.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2021 11:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
Trial
Trial 6.02.2017 19:46
İnsanlar kullandıkları donanımın gerçek karşılığını almak istiyor veya en azından fpsnin daha stabil olmasını bekliyor. Dx 12 özellikle bağımsız yapım oyunları için çok büyük bir sıçrama yaptırabilir malum bu tarz oyunlarda fps büyük bir sorun oluyor. Ayrıca MMO gibi oyunlar çok moda oldu BF1 gibi çoklu oyuncuların daha çok efekt görmesine, daha az fps düşmesine, aynı anda sunucuda 64 değil mesela 128 kişinin olmasına (günümüzde değilse de gelecekte) imkan verecek. Bu saatten sonra çıkan oyunlar zaten Dx 12 destekli değilse büyük bir ayıp ve hala dx 11'li oyunlar çıkacaktı da niye microsoft zorla Windows 10'a herkesi geçirmek için o kadar uğraştı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2017 15:45
DirectX 12'den ne bekliyorsanız anlamadım gitti. API'nin asıl amacı DirectX 11'de olmayan Çoklu CPU kullanımını gidermek. Ayrıca AMD kartlarda performans artışı getiriyor. Nvidia'da getirmediği için herkes yakınıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2017 10:41
Şu dx 12 uyarlamasını bi The Division doğru yaptı ve yapmasına da şaşırdım doğrusu diğer oyunlarda açınca fps kesin düşüyor bf deus ex vs ama the divisionda en az 10 fps artıyor gears of warı söylemeye gerek yok zaten sadece dx 12 ile çıktı benim dediğim sonradan yamanmış oyunlar daha iyi olur umarm
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sniper Elite 4, PC'ye DirectX 12 desteği ile geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×