Sony Ericsson W800i

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Dünyanın ilk Walkman telefonu mobil eğlencede çıtayı yükseltiyor.

Sony Ericsson W800 yüksek kaliteli dijital müziği geniş kitlelere sunuyor

Sony Ericsson dünyanın ilk Walkman özellikli cep telefonu W800’ü duyurarak mobil müzik pazarına girişini yaptı. Artık kaliteden ödün vermeden tek bir cihazla telefonla konuşmak, müzik dinlemek ve muhteşem resim ya da video çekimleri yapmak mümkün. Sony Ericsson W800, mobil telefon, 30 saate kadar pil ömrü bulunan Walkman kalitesinde dijital müzik çalar ve 2 megapiksellik kamerayı birleştiren ilk ürün. Üstelik tüm bu özellikler hafif, ince ve son derece şık bir cihazda bir araya geliyor.

Sony Ericsson Ürün ve Uygulama Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı Rikko Sakaguchi W800 için, “İnsanların mobil dijital müzik çalarlardan ne beklediğini çok dikkatle inceledik ve bunları karşılayan bir ürün tasarladık. W800 yüksek ses kalitesine sahip, kullanımı kolay, pil ömrü uzun ve çok miktarda müziği belleğinde saklama kapasitesi bulunan bir cihaz. Kaliteli bir telefon ve kamera ile oyun ve müzik çaları birleştiren etkileyici ve çekici bir ürün’.

Sony’nin dünyaca ünlü Walkman’den gelen mobil müzik mirası, W800’ü dijital müzik piyasasında ciddi bir oyuncu haline getiriyor. Ses kalitesi mükemmel. Kaliteli stereo kulaklıklarla piyasaya sunulan W800, endüstri standardı haline gelmiş MP3 ve AAC müzik dosyası formatlarıyla uyumlu. Ürünle birlikte gelen 0,5 GB’lık Memory Stick Duo bellek kartı, W800’ün saklama kapasitesini oldukça yükselterek yaklaşık 150 şarkıya (ya da kullanıcının mevcut koleksiyonunda bulunan 10–12 CD’ye) çıkarıyor. Ayrıca CD’den telefona bilgisayar aracılığıyla hızlı ve kolay müzik aktarımı sağlayan Disk2Phone yazılımı sayesinde, dosyaları müzik çalara yüklemek çocuk oyuncağı. Yazılım müzik dosyalarını incelemeyi, sınıflandırmayı, bulmayı, aktarmayı ve silmeyi kolaylaştırdığından, koleksiyonu güncelleştirmek hiç sorun olmuyor.

W800’ün kullanışlı arayüzü müzik çaların kullanımını son derece kolaylaştırıyor. Telefon, müzik çalar ve kamera işlevleri birbirini tamamlayacak biçimde geliştirilmiş. Ayrıca kullanıcılar arandıklarında stereo kulaklıktan zil sesini duydukları için, gelen çağrıları fark etmeme riski ortadan kalkıyor. Kullanıcı çağrıyı yanıtlamaya karar verirse, müzik görüşme süresince duruyor. Müzik çalar doğrudan tek bir tuşla çalışıyor ve duruyor. Üstelik müzik çalarla telefon birbirinden bağımsız kullanılabiliyor. Kullanıcı uçaktayken telefonunu kapatıp müzik dinlemeye devam edebiliyor.

Kullanıcılar açısından en önemli konulardan biri de pil ömrü. W800’ün pili bu açıdan en uzun yolculuklara bile dayanabilecek güçte: W800 telefon açıkken 15 saat, kapalıyken 30 saat müzik çalabiliyor.

100 gramdan bile hafif olan W800 aynı zamanda otomatik odaklama (OtoFokus), kamera ışığı, aktif lens kapağı ve dijital fotoğraf makinesi özellikleri bulunan 2 megapiksellik bir kamera. Bu sayede farklı ortamlarda muhteşem resimler çekmek mümkün hale geliyor.

Kullanıcılar W800’ün kullanım alanlarını, cihazı müzik setine bağlayan MMC-60 kablo ya da arabada hoparlörlerinden müzik dinlemeyi sağlayan HCA-60 Gelişmiş Araç Kiti gibi aksesuarları kullanarak genişletebilirler.

W800 bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek.

W800 çeşitleri:
W800i Üçlü bant 900/1800/1900 MHz
W800c Üçlü bant 900/1800/1900 MHz Çin için

Türkiye’de W800i modeli piyasaya sürülecek.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 12:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2016 05:35
Vay be aradan yıllar geçti. 23 mp kameralı z5 ten yazıyorum. En son 7 mp den bahsetmiş arkadaş. Ne günlerdi. Bu arada walkman bende kullandım zamanın en iyisiydi. Onda ki kulaklığın keyfini başka hiç bir telefondan alamadım bugüne kadar. İyi günler...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony Ericsson W800i

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×