Space Tail: Every Journey Leads Home duyuruldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 12.05.2022 - 17:35
Space Tail, bu yıl içerisinde mevcut ve önceki nesil konsollarla birlikte Steam ve Nintendo Switch için çıkacak.

Longterm Games uzay hikayesi anlatan ilk oyunu Space Tail: Every Journey Leads Home duyurusuna imza attı. 2,5D platform türündeki oyunda uzaya gönderilen ve oradaki az çok dost canlısı yaratıkla tanışan Bea adlı köpeğin, oyuncularla birlikte yaşadığı maceralardan oluşan hikayesine tanık olacağız.

Space Tail: Every Journey Leads Home bu yıl çıkacak

Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo ve Journey gibi oyunların hikeylerine hayran kalanlar için Space Tail'in hikayesi, insanların uzayı fethetmeye çalıştıkları, daha doğrusu yeni başladıkları gerçek olaylardan ilham alıyor. İnsanlar uzayı kendi başlarına keşfetmeden önce, birçok hayvan yıldızlara giden yolu açıyordu- onlar, birçok insanın yıllar sonra karşılaştığı şeyi yakından ilk görenlerdi. Ne yazık ki, çoğu bu yolculuktan sağ çıkamadı… Bea hariç.

 Space Tail: Every Journey Leads Home'daki oynanış üç mekaniği temel alır: duyular, ilişkiler ve yoldaşlar.

  • Duyular- Bea bir süper köpek değildir. Herhangi bir insanüstü ya da daha kesin olmak gerekirse: süper köpek güçleri yok. Tıpkı diğer köpekler gibi sadece duyularına güvenebilir: koku, görme ve işitme. Bunlar, hedeflerine ulaşmasına ve tehlikeden korunmasına yardımcı olacak “dedektif modu” adı verilen mekaniğin ana unsurlarıdır. Bilinmeyen bir ortamda sadece kendi duyularına ve içgüdülerine güvenebilir.
  • İlişkiler – Bea yolculuğu sırasında birçok dünya dışı yaratıkla tanışacak. Bazıları arkadaş canlısı olacak, diğerleri Bea'yı bir tehlike olarak görecek. Oyuncular yaratıklarla etkileşime girebilir ve köpek davranışlarına dayalı diyalog sistemi aracılığıyla bağ oluşturmak, ortak bir dil bulmak ve birbirlerine yardım etmek için iletişim kurabilir. Ancak çok dikkatli olmalısınız, çünkü her eylemin sonuçları olacaktır.
  • Yoldaşlar – Farklı dünyalarda seyahat eden Bea, iki varlıkla arkadaş olacak: Comet Rose ve robot 8088Y. Neredeyse tüm oyun boyunca ona eşlik edecek bu yoldaşlar; bulmacaları çözmesine ve onu sıkıntılardan kurtarmasına yardım edecekler ve sonunda oyunun sonunu etkileyecekler. Her yoldaşın, oyunun en zor anında oyuncuların kullanması gereken benzersiz yetenekleri bulunacak.

Space Tail: Every Journey Leads Home duyuruldu

Longterm Games'in Baş Yapımcısı Robert Oglodzinski "Space Tail ilk etapta eğlenceli olmanın yanında aynı zamanda oyuncuları düşündürmeye yönelten bir yapıya sahip çünkü bu, uzayda kaybolan köpek hakkında basit bir hikaye değil. İnsanları yıldızlara ve oradan da bir zaman yolculuğuna götüren maceranın öncüsü olan bütün hayvan dostlarımıza saygı duruşunda bulunduğumuz bir retro platform oyunudur" dedi.

Space Tail: Every Journey Leads Home, genç ya da yaşlı herkes için harika bir oyun olacak. Mantıksal düşünme ve yaratıcılık becerilerinizi test edecek bulmacalar dikkatinizi hikâyeden uzaklaştırmayacak şekilde tasarlandı çünkü oyunun ödüllü Polonyalı yönetmen ve senarist Lukasz Palkowski ile iş birliği içinde yaratılan hikâye kısmı önemli olacak.

Enjoy Studio S.A. ile iş birliği içinde yaratılan Bea'nın maceraları, eleştirmenlerce beğenilen iki Polonyalı besteci Jan Sanejko ve Bartosz Chajdecki'nin müzikleriyle deneyimlenecek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2023 12:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Space Tail: Every Journey Leads Home duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×