Spider: Secret of Bryce Manor

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Bunca yıllık örümceğim, böyle ağ görmedim!
Platformlar iOS
Spider: Secret of Bryce Manor
  • Yapımcı - Yayıncı Tiger Style - Tiger Style
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca,Bulmaca
Merlin Puanı 88
Artılar Eğlenceli oynanış. İlgi çekici bölümler.
Eksiler Oyuncuyu zorlayıcı bulmacalar yapılabilirdi.
Kadıköy iskelesinin bekleme salonunda vapurun iskeleye yanaşmasını beklerken oynamaya başladığım ve kendimi kaptırıp, eve bir vapur daha geç gitmeme neden olan Spider, bağımlılık yapan bir oyun. Küçük ve oldukça aç olan bir örümceğin yaşam mücadelesini ekrana yansıtan yapımın basit kontrolleri ve ilginç konusu insanı hemen içine çekiyor. Haliyle benim gibi kendinizi kaptırıp bineceğiniz vasıtayı ya da ineceğiniz durağı kaçırırsanız mesuliyet kabul etmiyorum.

Araknafobia örümcek fobisidir

Gayet basit bir arabirim ile karşımıza çıkan Spider, bir evin içerisinde, mobilyaların arasında dolaşıp duran bir örümceğin hikayesini anlatıyor. Her farklı bölümde karşımıza çıkan börtü böcek ne varsa önce ağımıza düşürmeye sonra da peşi sıra mideye indirmeye çalışıyoruz. Başta küçük sinek ve güvelerle karşılaşırken, zamanla arı, kelebek ve helikoper böceği gibi boyutları büyük, lezzeti ise örümceğimizin ağzında saklı mahlukatlarla karşılaşabiliyoruz.

İşin püf noktası, yaratıkların hareketlerini izlemekte yatıyor. Başta karşımıza çıkan yaratıklar oldukları yerde dönüp dururken, ilerleyen bölümlerde çıkan yaratıklar daha seri manevralar yapabiliyor, hatta bizden bucak bucak kaçıyorlar. Hal böyle olunca stratejimizi de yaratıkların hareket yapılarına göre belirlemek durumunda kalıyoruz.

Atletik örümcek

Örümceğimiz, cisimlerin kenarında yürüyebiliyor ve sağa sola zıplayabiliyor. Zıplarken ağımızı da serbest bırakarak geometrik şekiller oluşturmaya çalışıyoruz. Üçgen, dörtgen, altıgen gibi şekiller oluşturmamız durumunda çizgilerin içi ağ ile doluyor ve uçan yaratıkların yakalanmasını sağlıyor. Kaygan zeminlere tutunamadığımız için nerelere ağ gereceğimizi iyi seçmemiz gerekiyor.

Spider: Secret of Bryce Manor

Doğru yere ağ gerer ve tam zamanında ışığı yakarsanız tüm kelebekleri tek seferde yakalamanız işten bile değil

Yaratıkları yakalayabilmek için ağımızı en kritik noktalara germeli, yaratıkları tuzağa düşürmeliyiz. Arı ve helikopter böceği gibi yaratıklar ise bu ağlara yakalanmadıkları için farklı yollara başvurmamız gerekiyor. Arıları alt etmek için üzerlerine zıplıyor, helikopter böceği için ise üzerine zıplayıp ağa fırlatmamız gerekiyor. Öte yandan kelebekleri yakalayabilmek için lambanın olduğu yere ağ gerip daha sonra ise ışığı yakarak hepsinin ağa takılmasını sağlayabiliyoruz.

Farklı bölüm tasarımları ve gizli bölümleriyle de tekrar tekrar oynanabilecek yapıya sahip Spider. Yolda vakit geçirmek için güzel bir seçim.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 23:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider: Secret of Bryce Manor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×