Spyro Reignited Trilogy

Furkan Güler
Furkan Güler 20.11.2018 - 15:03
Minik ejderhamız yeniden göklerde.
Platformlar PlayStation 4
Spyro Reignited Trilogy
  • Yapımcı - Yayıncı Toys For Bob - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aile oyunu,Macera,Platform
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 81
Artılar - Yenilenmiş grafikler ve müzikler
- Yeni animasyonlar
- Oynanış dinamikleri çok akıcı
Eksiler - Nadir de olsa teknik sıkıntılar
- Kamera açıları bazen saçmalayabiliyor

Şüphesiz içerisinde bulunduğumuz jenerasyonun en başarılı geliştiricilerinden bir tanesi olan Insomniac Games, uzun yıllar boyunca video oyun dünyasına sayısız marka kazandırmayı başardı. Özellikle bu nesilde Sunset Overdrive’dan sonra Marvel’s Spider Man ile yaptığı sıçrama oyuncuların oldukça dikkatini çekti. Daha çok konsollara oyun geliştiren yapımcı ekibin elinden çıkan Spyro markası, yeniden yapım haliyle bir kez daha karşımıza çıktı. Tüm dünyada sessiz sedasız her yaştan oyuncuya hitap eden Skylanders serisini ortaya koyan Toys for Bob geliştiricilerinin yeniden yaptığı oyun, açıkça söylemek gerekirse her hali ile oldukça eğlenceli olmuş.

Spyro Reignited Trilogy inceleme

Spyro Reignited Trilogy

Activision’ın dağıtımcılığını üstlendiği Spyro Reignited Trilogy içerisinde serinin sevilen oyunları Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto's Rage! ve Spyro: Year of the Dragon bulunuyor. Oyunun oynanış mekaniklerini iyileştiren geliştirici ekip, grafiksel olarak oyunu günümüze başarılı bir şekilde uyarlamış. Spyro’ya yeni animasyonlar ekleyen geliştirici ekip, oyunu adeta Pixar’ın elinden çıkmış bir animasyona benzetmiş durumda. Eğer Spyro’nun eski halini oynadıysanız, Insomniac’ın oyun için ortaya koyduğu orijinal tasarımları hatırlayacaksınızdır. Spyro Reignited Trilogy’de ise bu tasarımları yeni nesil görmek oldukça heyecan verici olmuş.

Ufuk çizgisine kadar uzanan bulut tarlalarının yanında, buzulların üzerinde oluşmuş kocaman çatlaklar, eşsiz yeşil alanlar gibi detaylar göze oldukça hoş hitap ediyor. Şahsen oyunu oynarken, çocukken sabahları erken kalkıp izlediğim çizgi filmleri tekrar izliyormuş hissine kapıldım.

Spyro Reignited Trilogy

Oyunun oynanış mekanikleri ise PlayStation’a çıkan Spyro oyunlarına nazaran daha da iyileştirilmiş durumda. Yeni animasyonların yanında ana karakterimizin artık çok daha kolay ve akıcı bir şekilde kontrol edilmesi, platform mekaniklerine fayda sağlamış. Süzülme, ateş püskürtme veya hızlı koşma gibi mekanikler ise yine olduğu gibi oyunda bırakılmış. Oyunun görevlerini de ellemeyen geliştiriciler, yeniden yapım Crash oyunlarında olduğu gibi oyundaki amacımızı aynı bırakmış. Yumurta ve elmas toplama gibi görevlerin yanında meydan okuma görevlerinde eğlenceli vakitler geçirebilmek mümkün.

Oyunun kamera kontrolleri ise daha fazla iyileştirilmiş. Ana karakterimizin ani hareketleri yüzünden eski oyunlarda mekanikler biraz bozulabiliyordu. Bu kez daha rahat bir oynanışla karşı karşıyayız. Insomniac ekibinin ortaya koyduğu bölüm tasarımlarını da ellemeyen geliştiriciler, oyunda bulunan bulmacaları da olduğu gibi bırakmış.

Bu sebepten dolayı oyunları ikinci kez oynayacaksanız, bulmacalarda pek fazla zorlanmayacağınızdan alacağınız zevk de heyecanını kaybediyor. Belli bir alandan yola çıkarak haritalar arası yolculuk yapmaya imkan sağlayan oyunların müzikleri de elden geçirilmiş durumda. Spyro Reignited Trilogy için baştan orkestral müzikler yaptıran Activision, eski oyunlarda duyduğumuz ikonik müziklerin yenilenmiş halini de oyuna eklemiş durumda.

Sona geldiğimizde eğer eski Spyro oyunlarını tekrar oynamak istiyorsanız, Spyro Reignited Trilogy’i gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Diğer bir yandan eğer kaliteli bir platform ve macera oyunu arıyorsanız, Spyro Reignited Trilogy sizin için biçilmiş bir kaftan niteliği taşıyor.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 23.04.2021 06:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2018 21:48
Şu Medievil gelsin artık. Eşsiz bölüm tasarımlarıyla yeniden yapımda olsa ortalığı sarsacaktır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2018 21:21
Bu tur cizgi film oyunlari 90 ile 2005 aralarinda harikaydi severek oynardim yas 31 simdi valla bedava olsa canim oynamak istemiyor neden diyorum kndi kendime cok ozluyorum o yillari . Tv atarisi jetonlu ataru ps1 simdi ps4 war ama bu tur oyunlar bbi oynamak cnm istemiyor ....
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2018 10:42
bunlar artık çocuk oyunu gibi geliyor bana o yüzden oynamak istemiyorsundur... benimde bu yüzden canım istemiyor.. ha belki çocuğun vardır o oynayabilir bu renkli animasyonu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2018 20:04
çok pahalı çıktı yoksa alacaktım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2018 17:42
Saray'a yakınlığa ile bilinen furkanın yeni incelemesi çıkmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spyro Reignited Trilogy

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×