Star Wars Empire at War: Forces of Corruption

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Empire at War yeni bir solukla devam ediyor
Platformlar PC
Star Wars Empire at War: Forces of Corruption
  • Yapımcı - Yayıncı Petroglyph Games - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 81
Artılar Korsan olmak zevkli, Yıldız Savaşları'na daha farklı bir açıdan bakış, ilk oyundaki başarı devam ediyor, düşük sistem ihtiyacı
Eksiler Bazı teknik hatalar var, kısa sürüyor
Star Wars – Empire at War güzel bir oyundu. Belki de Star Wars dünyasında geçen en iyi stratejiydi. Konusu, grafikleri, sesleri kesinlikle kaliteli bir yapımdı. Gerçi her şey yapımcıda da bitiyordu. Petroglyph Games, EA’in yuttuğu Westwood’tan ayrılan bazı kişilerden oluşmaydı. Dune 2, Command&Conquer, Red Alert vs... gibi pek çok başarılı oyunu bizlere kazandıran Westwood çalışanları, Petroglyph’ta da ıska geçmedi. Empire at War’ı bizlere kazandırdı. Şubat ayında karşımıza çıkan projelerinin ardından, arayı soğutmadan ek görev paketini de çıkardılar.

Korsancılık

İmparatorluk ve isyancılara ek olarak bu sefer uzay korsanları, Forces of Corruption ile gelmiş. Tyber Zann adında bir suçluyu kontrol ediyoruz. Aslında kendisi daha çok kendi çapında bir imparatorluk kurmuş, suçluların has lideri olarak tanımlanabilir. Aslında Tyber ve elindeki korsanları oldukça şanslı, yani biz şanslıyız. Çünkü yapımın bize sunduğu tamamen, karışmış bir ortam. İmparatorluk, İsyancılar tarafından yara almış durumda. Böyle bir zamanda, bizde nereden daha çok tırtıklayabiliriz düşüncesindeyiz.

Empire at War’ın normal Campaign’lerini oynayanlar için, ek görev paketinin Campaign’leri biraz daha karmaşık. Çünkü görevler daha farklı bir yapı ve temelde izliyor. İlk oyunda bir süre sonra hikaye mod’unda yapılacaklara alışılıyordu, ancak korsan olduğumuzdan ve her iki tarafa da karşı olduğumuzdan dolayı, bu sefer görevler daha değişik biçimlerde karşımıza geliyor.

Tanıdıklar

Forces of Corruption içinde oldukça tanıdık simalara rastlayacağız, hatta onlara rastlamak dışında karşılarında mücadeleye bile gireceğiz. Ne kadar bu olay tanıdık ve sevdiğimiz bir karaktere ters olsa da, bizler Jabba’nın yerine geçmek ve kuvvetlenmek isteyen Tyber Zann’ız. Çatışmalar derken, gene tanıdık yerlerde çarpışmalara gireceğiz.

Birimler arası denge de herhangi bir sorun yok. Petroglyph, üçüncü ırk olarak korsanları oyuna iyice yedirmiş. Karşılaştığınız İsyancı veya İmparatorluk birimlerine karşı, zayıf değilsiniz. Yapımcılar bu konudaki başarısını sürdürmüş. Artık etrafımızda Jedi veya Sith’ler yerine, ödül avcıları ve diğer suçlular bulunuyor. Bunlar biraz yavan gibi olsalar da, aslında tadında yenilmiyorlar.

Görüntü ve ses

Sesler her zamanki gibi oyunun bombası. Seslendirmeler ve efektler oldukça başarılı. Hatta bazı yönlerden iyice taktir edilebilir. Müzikler bildiğimiz Yıldız Savaşları’nın parçalarıyla aynı. Zaten birer şaheser olan müzikler, oyun içinde sizi oldukça gaza getirebiliyor. Atmosferi oldukça sarıyor ve etkileyici oluyorlar.

Grafikler konusunda Forces of Corruption, neredeyse ilk yapımla aynı. Zaten Empire at War’da öyle mükemmel grafikler yoktu, fakat oyun için son derece güzel yapılmıştı. Ek görev paketinde de fazla bir değişiklik olmadan bizlere sunulmuşlar. Araya serpiştirilmiş olan bazı yeni efektler var ve grafikler üstünde hafiften makyaj yapılmış. Böylece görüntü olarak biraz daha oturmuş.

Sonuç nasıl dersek Star Wars Empire at War: Forces of Corruption; yeni ırk ekleyip, yeni görevlerle ilk oyunu devam ettiriyor. Son derece yeterli bir ek görev paketi olmuş. İlk yapımı sevenlere oldukça iyi gelecektir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 18:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Wars Empire at War: Forces of Corruption

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×