1/13

Star Wars: Jedi Knight II - Jedi Outcast

Evren Yurdakuloğlu
Evren Yurdakuloğlu 3.06.2010 - 12:31
Oyunun tam çözümüde hazır sonunda.
Her şeyden önce...
Tuş kombinasyonları için önerim olacak. Sayı tuşlarını silahlar için değil, güçler için kullanın. Fonksiyon tuşlarını ise silahlara atayın. Zaten kılıcı aldıktan sonra oyunun %90’ında başka silah kullanmayacaksınız. Benim erişim açısından diğerlerinden daha önemli gördüğüm tuşlar şöyle:

Hareket: WASD
Mouse1: Ateş
Mouse2: Jump (force)
Ctrl: Alternatif Ateş
1: Push
Q: Pull
E: Grip
R: Use

Not: Oyunu en basit seviyede oynayarak bitirdim. Zorluk seviyesi arttıkça, sanırım bazen düşman sayısı da artıyor. Dolayısıyla, sayı olarak düşman bilgileri eksik olabilir.

Bölüm 1 (kejim_post)
Başlangıç
İlk aklınıza gelecek olan soru, "nerede bu kılıç?" olacaktır eminim. Bir Jedi'ı oynamanıza rağmen, bu silahı tıpkı JK I 'deki gibi ancak birkaç bölüm sonra alacağız.

Jan ile beraber uçağın arkasında, iki stormtrooper'in biraz uzağında oyuna başlıyoruz. Jan bize bu görevde eslik ediyor, yani hatuna göz kulak olmamız gerekiyor. Jan biraz ilerledikten sonra, stormtrooper'ları görünce duracak. Uçağın sol tarafından ateş edin, ikisi de üstünüze gelecek. Jan ile beraber islerini bitirin. Uçağın solunda bir kapı göreceksiniz, içeride rafların üstünde healthpack var. Kapının hemen sağında ise lazer mayınları ile korunan Blaster cephanesi. Mayınlara ateş ettikten sonra alabilirsiniz.

Dışarı çıkın ve geminin sağındaki platformdan devam edin. Köseden bir subay çıkacak. İşini bitirin ve yükleme alanındaki beş tane stormtrooper'a içeri girmekte ne kadar kararlı olduğunuzu gösterin. Üstteki tek stormtrooper'a ayni kararlılıkta davranın. Hepsini öldürdükten sonra Jan kargo kapısından girmeye çalışacak, ancak kapı kilitli ve silahlarınız da kapıyı patlatmak için yeterince güçlü değil. Acaba kapının tam karsısında duran lazer taret'i isimize yarar mi? Hmm.. Belki.. Ama devre dışı. Eh, ilgili düğme yukarıda bir yerde olabilir belki. Jan'a başka bir yol bulacağınızı söyledikten sonra sol taraftan ilerleyin ve sağdan gelen 3 stormtrooper'in isini bitirin. Geldikleri odaya girince birkaç kutu göreceksiniz. Üzerinde yeşil ışık yanan kutu ile "use" tuşunuzu kullanarak (default "e") zırhınızı şarj edebilirsiniz.

Jan size anahtar taşıyan subayları bulmanızı hatırlatacak. Bu önemli bir nokta. Bu odanın sol tarafındaki kapıdan girdiğinizde, tam karşınızda bir subayı bulacaksınız, dikkatli olun. İşini bitirdikten sonra bir "supply key" alacaksınız. Bu tipteki anahtarlar sadece küçük kutuları açar, kilitli kapıları açmak için genellikle daha yüksek rütbeli subaylarda bulunan "security key" ‘lerden bulmalısınız.

Subayı öldürdükten sonra odadaki asansörü kullanarak yukarı çıkın. Ambar kapısının önünde, yukarı ateş ederek düşürdüğünüz stormtrooper'in olduğu platformdasınız. Sağdaki odaya girin. Sağ duvardaki asansör ile yukarı çıkın. Ortadaki pencerenin önünde, üstünde taret resmi olan bir kontrol paneli göreceksiniz. Düğmeye basın ve taret'in aktif olduğunu gösteren sahneyi izleyin. Güvenlik sisteminin aktive olduğunu söyleyen bir ses de duyacaksınız. Jan kapının hala açılmadığını ama misafirleri olduğunu söyleyecek. 3 stormtrooper platformda sizi bekliyor. Hepsini öldürün ve platformdan devam edin, sonunda sol taraftaki odaya girin ve biraz cephane toplayın.

Aşağıya, Jan'ın yanına inin ve taret'i kullanarak kapıya ateş edin. (Taret'in yanına gidin ve "use" tuşuna basın, çıkmak için ise "sıçrama" tuşuna basın. Kapıyı patlattıktan sonra Jan içeri girecek, takip edin, Check Point'i geçeceksiniz. Yük asansörüne binin ve Jan ile beraber Mavi Bölge 'ye giriş yapın.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×