1/2

Star Wars: The Force Unleashed

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Nihayet gücün kötü tarafı, herkese ölüm…
Platformlar XBox 360
Star Wars: The Force Unleashed
  • Yapımcı - Yayıncı LucasArts - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 72
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%70
Artılar Kaliteli bölüm tasarımları, güçleri kullanmak, fizik motoru
Eksiler Bazen ağırlaşmalar, ufak grafik hataları
Seçme şansım olmayan oyunlarda her zaman kötü karakterler ile oynamak istemişimdir. Listenin birincisi sırasında ise Darth Vader ve yanlıları var. Bir tarafta onu yok etmek için uğraşan sürüyle Jedi, öteki tarafta sadece elinin hareketi ile karşısındakini öldürebilen, son derece karizmatik ve aşmış bir karakter. Her şey bir yana Jedi yerine Sith kelimesi bile bana çok daha cazip gelmiştir. Star Wars: The Force Unleashed duyurulalı yaklaşık 5 sene oluyor. O zamanlar oynanış hakkında ufak bilgiler olsa da konusu ve karakterleri ile ilgili hiçbir detay verilmiyordu. İlerleyen zamanlarda piyasada gezinmeye başlayan o meşhur güçlerin sergilendiği ve etrafın dağıtıldığı videosu ile artık sabır sınırlarım zorlanmaya başlamıştı. Oyunun ilk bölümünde ısınma turları olarak elime Dark Vader verilmesi ise işin koptuğu andı.

Starkiller kimdir? Kimlerdendir?

Baştaki sınırsız aksiyon ve gücün üzerimizdeki etkilerini attıktan sonra konu ufaktan şekillenmeye başlıyor. Darth Vader öldürdüğü bir düşmanın oğlunu himayesi altına alıp kendi arzuları için yetiştirmeye başlıyor. Bu kişi Galen Marek namı diğer Starkiller yani biziz. Konu filmlerin aralarında geçiyor. Fakat o kadar güzel kurgulanmış ki ilerledikçe sizi içine çekiyor. Oynadıkça yaşayacağınız keyfin kaçmaması adına gidişat hakkında fazla bilgi vermek istemiyorum. Ama konunun ve kurgunun üzerine uğraşıldığını ve sıradan bir oyun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Star Wars: The Force Unleashed

Gücün öteki yüzü

Star Wars: The Force Unleashed, TPS’den oynanan, temelinde aksiyon ve bol eğlence içeren bir oyun. Fakat sadece aksiyon bir yerden sonra sıkacağı için ufak karakter geliştirme ekranları ve birkaç şık görsellikler hazırlanmış. Öncelikle karakterin duruşu, yürüyüşü ve ışın kılıcı ile hareketleri çok şık olmuş. Kontrollere eliniz alıştıkça aldığınız zevkte otomatikman artıyor. Oyun temel olarak aşınası olduğumuz güçler üzerine kurulmuş. Herhangi bir şeyi uzaktan tutup istediğiniz yere atmak (Force Grip), ileri itmek (Force Push) ve elektrik vermek (Force Lightning) kullanabileceğiniz güçler. Oyun sırasında düşmanlarınızı öldürdükçe ya da bölümlerde saklanmış kutuları buldukça bu güçlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda değişik combolar ve sağlığınızı arttırmak gibi kriterleri de yükseltebiliyorsunuz.

Level atladıkça size 3 ana grup için puan verilmesi daha oyunun başlarından itibaren kendinizi istediğiniz gibi geliştirmenize fırsat veriyor. Güçlerinizi sadece düşmanlarınızı öldürmek için değil, bölümlerde ilerlemek için de kullanıyorsunuz. Açamadığınız bir kapıyı itme gücü kullanıp parçalayarak, eğer metal ise bükerek açabiliyorsunuz. Bu tarz enstantaneler sizin atmosfere daha çok girmenizi sağlıyor. Bunun dışında bazı bölüm sonlarında yaratıklar ya da aşmış Jedi’ler ile dövüşler yapıyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×