Star Wars: Ultimate Sith Edition

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Karanlık bu sefer PC'lerimizi ele geçirmek için geliyor!
"Yazı için Ceyhun Aras'a teşekkür ederiz."

Force Unleashed geçtiğimiz yıla damgasını vuracak gibi görünmüştü; fakat gerek tekdüzeliği, bazı kontrol bugları ve Star Wars (SW) evrenine ters düşen hikâyesiyle bekleneni karşılayamamıştı. Ama yine de, gücü (Force) daha önce hiçbir SW oyununda karşılaşmadığımız kadar vahşice kullanmak, gerektiği yerde ışın kılıcımızı çekip ortalığı dağıtmakla geçen anlayışı ve enfes fizikleriyle çok eğlenceli bir yapımdı. Neredeyse her platformda boy gösteren oyun, bir tek PC saflarına yanaşmamıştı. Geçtiğimiz günlerde LucasArts, The Ultimate Sith Edition duyurdu. Sith Edition, çok sayıda yeni içeriğe sahip olacak ve senaryoya üç adet yeni bölüm ekleyecek. Yapım X360 ve PS3’ün yanında PC için de raflardaki yerini alacak.

Hikâyenin gidişatı; oyunun esas oğlanı Darth Vader’ın gizli çırağı olarak, imparatorluğun kurulmasının ardından geri kalan Jedi’ları temizleme görevinden, Darth Vader’a baş kaldırışına kadar gidiyordu. Paketin ismini aldığı Ultimate Sith DLC’sinde çırak olarak, Coruscant’a uzun bir yolculuğa çıkacağız. Karakterin geçmişi ve babası hakkındakileri ele alan konu, oyunun eleştirilen kısımlarından biri, yani ana senaryodaki boşlukları dolduracak.

Güce denge gelmiş kaptan!

Diğer bir eklenti ise, Star Wars evrenine yeni bir bakış açısı, yani alternatif bir gidişat veriyor. Bundan sonra belirttiklerim “Spoiler içerebilir”. Çırağın, Darth Vader’ı yenerek, eski ustasının yerini aldığı sondan devam ediyor. İmparator, yeni çırağını Tattooine’e, gezegenin kuytu köşelerinde saklanan Ben Kenobi’yi öldürmesi için gönderiyor. Yeni hikâye, Hutt’ların mekânını basmaktan tutun, Boba Fett’le savaşmaya kadar sizi sürüklüyor.

Star Wars: Ultimate Sith Edition
"Sith Edition, çok sayıda yeni içeriğe sahip olacak ve senaryoya üç adet yeni bölüm ekleyecek."

Son önemli eklenti, alternatif senaryonun devamı niteliğinde, Tatooine görevinde gelişen hikâyenin bıraktığı yerden ediyor. The Empire Strikes Back filmindeki Hoth savaşına dâhil olacağımız bu bölümde; İmparator’un emriyle zaten direnişinin son kozlarını oynayan Asileri yok edeceğiz ve Luke Skywalker ile savaşarak senaryoya son noktayı koyacağız. Bunların sonunda güce mutlak karanlığı getireceğiz.

Güç, zihnine hükmetsin!

Bu üç büyük eklentinin yanında, çırak için yeni kostümler ve oynanabilir farklı karakterler de bu paketin içinde yer alacak. Yakın zaman içinde piyasaya sürülen Death to Spies: Moment of Truth oyunuyla tanıdığımız Aspyr tarafından geliştirilen yapım, 2009 yılı içerisinde piyasada olacak. Aslında, bu yeni deneyim bir bakıma heyecan verici. Yıllardır sıkılmadan izlediğimiz Star Wars efsanesi içinde; güce hükmettiğimizi hissetmemiz yetmezmiş gibi, bir de farklı bir açıdan bu evrene yaklaşacağız ve iyiler değil, bu sefer kötüler kazanacak!
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Wars: Ultimate Sith Edition

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×