Steam Controller'ı deneyen yapımcılar ne diyor?

Steam Controller'ı deneyen yapımcılar ne diyor?

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 28.09.2013 - 20:23
Sektörden gelen ilk tepkiler
Steam Controller dün tanıtıldı ve pek çok oyuncu daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bu alete nasıl yaklaşacağını bilemedi. Elimize almadan bir şey söylememiz çok zor, fakat en azından endüstrinin ağır toplarının fikirleri bize biraz yardımcı olabilir. Valve ofisinde kolu deneyen Sega yöneticisi John Clark firmanın ünlü strateji oyunları Total War ve Company of Heroes'u oynayıp "İlk dikkat ettiğiniz şey artmış tepkisellik" derken, Dejobaan Games'den Ichiro Lambe trackpad'leri öve öve bitiremedi.

Steam Controller'ı deneyen yapımcılar ne diyor?
Trackpad'lerin geri bildiriminin çok fiziksel bir his yarattığını, üç farklı çepere ayrılmış trackpad'in her bir çeperine ve çeperlerin içerisinde farklı yerlere farklı tuşlar atanabildiğinin ve bunun çok faydalı olduğunu söyleyen Lambe özellikle parmağımız trackpad'de gezerken gelen o fiziksel hissi çok sevmiş. Team Meat'ten Tommy Refenes'de bunun çok iyi bir başlangıç olduğunu, geliştirmelerin gerektiğini ama herhangi bir oyunu çok rahatlıkla oynayabildiğini belirtti.  Şimdilik Steam Controller geçer not almış gibi gözüküyor.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2020 02:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×