Dövüş oyunu Street Fighter 5'te artık oyun içi reklamlar var

Furkan Güler
Furkan Güler 13.12.2018 - 12:10
Reklam sektörü nerelere girdi böyle?

Video oyun dünyasının en çok bilinen dövüş oyunu serilerinden bir tanesi olan Street Fighter'ın beşinci oyunu geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülmüştü. Bazı noktalarda eleştirilen Street Fighter 5, yine de büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oldukça sevildi. Hala oynanmaya devam eden oyunda geliştiriciler bu kez bazı değişikliklere gitti. Özellikle konsol platformlarında ünlü olan Street Fighter serisinin beşinci oyununda artık oyun içi reklamlar bulunuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre birden bire gözüken bu reklamlar, Street Fighter turnuvalarının sponsorlarını ve oyunun mobil sürümünün reklamını yapıyor.

Street Fighter 5'te oyun içi reklamlar var

Hatta işin reklam kısmını başka bir boyuta taşıyan Capcom, karakterlerin orijinalliğini de bozmuş durumda. Yeni oyun içi reklamlar yüzünden serinin ünlü karakteri Guile'ın kolunda bulunan ikonik Amerikan bayrağı dövmesinin yerinde artık reklam logosu bulunuyor. Karakterlerin kostümlerinin üzerinde duracak olan reklam logolarının ise oyunun içerisinde ayarlanabildiğini söyleniyor.

Diğer bir yandan bu reklamların oyun içinde bulunan ayarlar menüsünden kapatılabileceğinin altını çizelim. Fakat bu reklamları kapatırsanız, maçlardan sonra kazandığını oyun içi para kaybolacak. İlgili oyun içi para sayesinde ücretsiz DLC satın alınabiliyor.

Street Fighter 5'te artık oyun içi reklamlar var

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 13:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2018 17:09
Bıraksana, oyunu bana satmışlar hala nereden ne koparırım derdindeler. Oldu olacak Capcom store' da oltu taşı tespih satsınlar.
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2018 13:58
Ne boş konuşmuşsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2018 12:17
Ah Capcom sen napıyon Capcom.? Zaten batırdın 16 karakterle çıkardın oyunu 2 bucuk sene de zor toparladın hala sıvıyorsun. neden street fighter 4 gibi bir örnek varken önünde sen geldin bunu böyle yaptın vah Capcom.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2018 13:16
Abi oyuniçi reklama canım feda, eğer mikro ödeme, dlc saçmalıkları adı altında yarım yamalak oyun çıkarmayı engelleyecekse, oyunda zaten olması gereken şeyleri parayla ayrıca satmayı engelleyecekse, Bethesda nın yaptığı creation kit hırsızlığı tarzı işlere gerek kalmayacaksa, varsın reklam oluversin
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2018 11:13
17:33, abi reklam sevdiğimizden değil de, yapmıyorlar işte da.. düzgün adam gibi oyun yapmıyorlar. Çok büyük kar getirmediği sürece yüz milyonları bulan yatırımlara girmiyorlar. Tüm oyunlar neden online a kayıyor? Düzenli gelir istiyorlar, devamlı. Öteki türlü yapmıyorlar işte..
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2018 17:33
Bugün reklam olur yarın iyice mobil oyunlar gibi olur. Bıktık kapitalizmin doymayan para açgözlülüğünden. Reklam da istemiyoruz sadece düzgün adam gibi oyun istiyoruz!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2018 08:36
Beş para yapmaz oyun mortal kombat 11 yanından gecmez
Kalan Karakter : 300 Gönder
Street Fighter 5'te artık oyun içi reklamlar var

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×