1/2

Street Fighter IV

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Sokaklar bizim evimiz, silahlarımız ise yeteneklerimiz
Platformlar iOS
Street Fighter IV
  • Yapımcı - Yayıncı Capcom - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
Merlin Puanı 90
Artılar
Eğlenceli oynanış, video kaydetme özelliği, başarılı görsel ve sesler
Eksiler Online oynanışlarda karşılaşılan bağlantı sorunları
Bir zamanlar Arcade salonlarındaki müdavimi olduğumuz oyunlardan Street Fighter, teknolojiye ayak uydurarak kendisini yenilemiş ve kaliteli çizgisini günümüze taşımayı başarmıştı. Dev ekranlara zar zor sığan dövüşçüler, yapımcıların da büyük çabaları sonucunda iPhone ekranlarına konuk oldu. Bence pek de dost canlısı değiller...

Street Fighter IV (SF IV), konsollar ve PC için piyasaya sürülen oyunun minyatür bir versiyonu. Bu söylemim kafalarda soru işareti bırakmasın, zira yapım çok başarılı olmuş. Hadi detaylara geçelim.

Gücüne güvenen gelsin

Turnuvaya katılabilir, kendi seçimlerimiz doğrultusunda dövüşebilir veya iPhone/iPod Touch sahibi bir arkadaşımızla da dövüşebiliriz. Dikkat çekici başlıklar bunlar, ama öncelikle kontrolleri kavramamız gerekli. Detaylı ve her birini yaptığımızda güzel görsellerle karşılaştığımız kombolar, yine en büyük silahlarımız konumunda. Ekranın sol alt köşesinde yer alan yönergeler, hem yön belirlememiz, hem de saldırı çeşitlerimiz için önemli. Dış taraftaki oklarla hareket edebiliyorken, ortadaki analog sayesinde farklı saldırılarda bulunabiliyoruz. Tabii ki sağ taraftaki tuşlarla kombine ederek. Kısa süreliğine de olsa mutlaka eğitim seanslarına göz atmanızı tavsiye ederim. Böylelikle SF IV'ü kolayca ezberleyebilirsiniz.

Street Fighter IV
"Ken: Ben bunu yerim...........Ben bunu yerim :Blanka"

Elimizde bunlar var

Oyunumuzda 8 karakter yer alıyor. Bunlar; Abel, Blanka, Chun-Li, Ken, Ryu, Mr. Bison, Dhalsim ve Guile. Hepsinin kendine has tarzları ve hareketleri var. Blanka'yı yöneterek iPhone ekranını elektriklendirebilir, Ryu'yu seçerek yumruklarından saçılan enerji toplarıyla dövüş alanını aydınlatabilirsiniz. Kombolar konusunda eksiklik çekeceğinizi sanmıyorum. Dövüş müsabakaları için 7 farklı bölümün bulunduğunu da belirteyim. Açıkçası sayılar biraz daha fazla olabilirdi.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×