Super Mario 64'ü FPS olarak oynamak ister misiniz?

Super Mario 64'ü FPS olarak oynamak ister misiniz?

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 1.01.2018 - 15:45
Baştan söyleyelim, aşırı zor.

Nintendo 64'ün eskimeyen klasiklerinden Super Mario 64, halen speedrun topluluğunda bir hayli popüler ve modlanma açısından geniş bir oyun olarak biliniyor.. Birkaç ay öncesinde çevrimiçi modu çıkarmayı başaran hayranlardan, bu sefer ise FPS modu geldi.

Yan etkiler: baş dönmesi, hızlı hareketler ve nostalji

Popüler mod yapımcısı Kaze Emanuar, Super Mario 64'ü değiştirerek FPS-platform oyunu haline getirmeyi başardı. Emülatörde de sorunsuzca çalışan moda buradan ulaşabilirsiniz. Kaze'in belirttiğine göre kamera, Mario nereye bakarsa ona göre değişiyor, yani Bowser bölümleri ve aşırı platform becerileri isteyen bölümler bir hayli zor. Hiçbir şekilde görüntüden dolayı atladığınız platformu göremiyor ve yanlışlıkla aşağı düşüyorsunuz. Yetmezmiş gibi, kamera, daha önce böyle bir konseptte kullanılmadığı için yakın olan duvarları ve zeminleri görünmez olarak gösteriyor. Yani imkansız, fakat başarılmayacak bir şey değil. Speedrun deneyimli oyuncular, çoğu rotayı ezberlediği için modu oynarken pek sorun yaşamıyorlar.

Kaze, Super Mario 64'ün FPS modunu göstermek için özel bir videoyu kanalında yayınladı. Videodan da anlaşılacağı gibi bu modu oynamak hem sabır hem de el çabukluğu istiyor.


Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 19:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 01:50
Harbiden başım döndü yalnız..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 01:23
İlginç...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×