Super Mario Odyssey ilk haftasında ne kadar sattı?

Super Mario Odyssey ilk haftasında ne kadar sattı?

Furkan Güler
Furkan Güler 14.12.2017 - 10:46
Oyun sizce ilk haftasında ne kadar satmış olabilir?

Super Mario Odyssey ile birlikte sahalara oldukça güzel bir dönüş yapan Nintendo, aynı zamanda The Legend of Zelda: Breath of the Wild sayesinde bu sene oyuncuları tabiri caiz ise mest etmeyi başardı. Şimdi ise VGChartz tarafından Super Mario Odyssey'in ilk haftasında kaç sattığı açıklandı. Açıklanan bilgilere göre oyun ilk haftasında 2,148,546 satmayı başarmış. Super Mario Odyssey gibi bir oyunun ilk haftasında 2 milyon barajını geride bırakması bizleri hiç şaşırtmadı. Keza sırf yeni Mario'yu oynamak için konsol satın alan yüzbinlerce oyuncu bulunuyordu.

Super Mario Odyssey, ilk haftasında ne kadar sattı?

Bölgelere indiğimizde oyunun en çok Amerika Birleşik Devletleri'nde sattığını görüyoruz. Yüzde 40 ile önde olan Amerika Birleşik Devletleri'nde 849,497 adet kopya satılmış. Onun arkasından ise yüzde 26 ile Avrupa geliyor. 567,863 adet Super Mario Odyssey satılan Avrupa'nın ardından tahmin edebileceğiniz üzere yüzde 24 ile Japonya bölgesi geliyor. Japonya'da ise oyun 511,592 adet satmayı başarabilmiş.

Yılın oyunu ödülünü almaya aday olan Super Mario Odyssey, hem geliştiricisini hem de oyuncularını memnun etmeyi sağladı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 21:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×