Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yeni nesil konsolda "Aduuuket" sesleri!
Platformlar XBox 360
Super Street Fighter II Turbo HD Remix
  • Yapımcı - Yayıncı Backbone Entertainment - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
Merlin Puanı 83
19 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%70
Artılar Klasik oynanabilirlik, tam bir nostalji keyfi...
Eksiler PC'de yok
Dövüş oyunlarından dem vurulduğunda akla gelen yegane isim Street Fighter’dır. Bir dönemin arcade makinelerini eskiten bu oyun sayesinde, birçok jeton üreticisi zengin oldu(!) Türün gidişatına yön veren Street Fighter (SF), ikinci oyunuyla beraber tam bir fenomen haline geldi. Aradan yaklaşık 20 yıl geçmesine karşın bugün bile emulator’lar ile oynanan SFII’nin devam oyunları beklentilerin bir hayli altında kaldı. Bu yüzden de SFII ismi büyüdükçe büyüdü.

Şimdilerde dördüncü Street Fighter oyunu yapıladursun, nostalji yaşamak isteyen kullanıcılar için Xbox Live Arcade ve PlayStation 3 Store üzerinden Street Fighter II, Turbo HD Remix adı altında yeniden yayınlandı.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix
"Tamamen yenilenen görseller ile klasik Street Fighter keyfi yaşayabilirsiniz."

Aryuuuket!

Tam ismi Super Street Fighter II Turbo HD Remix olan yapım, aslında klasik SFII değil. SFII’deki karakterlerden fazlasını bulacağınız yapımın oynanışı tamamen orijinaliyle aynı. Dolayısıyla sıkı SF’ciler, kısa sürede Turbo HD Remix’in de hakkından gelecektir. Peki neden bu oyun için “HD Remix” tabiri kullanılıyor diye soracak olursanız, cevap basit. Yapımın görselleri tepeden tırnağa elden geçirildiği ve animasyonları yenilendiği için, yeni SFII göze bir hayli hoş görünüyor. Yine iki boyutlu olarak tasarlanan görseller, hem renk canlılığı ile hem de yeni efektler ile Street Fighter hayranlarını oldukça tatmin edecek cinsten. Yalnızca grafiklerden yakalamıyor Super Street Fighter II Turbo HD Remix, ayrıca müzikleriyle de göz dolduruyor. Ses efektleri açısından da başarılı olan yapım, SF hayranları için oldukça tanıdık melodilere sahip.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix’te sadece karakterler değil, mekanlar da klasik SF’den alınıp, düzenlenerek yeniden tasarlanmış. Bu sayede hem orijinalindekine tıpa tıp benzeyen hem de göze hoş gelen mekanlar ortaya çıkmış. Karakter çizimlerindeki yegane farklılık kaslarda ortaya çıkıyor. Her biri birer kas yığını haline gelmiş.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix
"Dövüşler oldukça zevkli ve çetin geçiyor. Animasyonlar elden geçirilen grafiklerle birlikte daha etkileyici."

Genel olarak bakıldığında Super Street Fighter II Turbo HD Remix, hem türün müdavimlerine hitap ediyor, hem de SF hayranlarına şahane bir nostalji keyfi yaşatıyor. Eğer Xbox360 ya da PlayStation 3 sahibiyseniz, PC kullanıcılarını kıskandıracak bir Street Fighter II deneyimi yaşayabilirsiniz. Dövüş oyunlarıyla hiç ilginiz yoksa bile, türe şekil veren yapımlardan SF’yi oynamanızda yarar var. Super Street Fighter II Turbo HD Remix’i herkese tavsiye ederim.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2022 07:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
Super Street Fighter II Turbo HD Remix

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×