Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)

Orhun Fatih
Orhun Fatih 11.04.2014 - 16:57
Muhteşem ikili, muhteşem romantizm!
Dc Comics, bu gördüğünüz muhteşem figürü oluşturmak için, Jim Lee tarafından tasarlanan kapağa sahip Justice League çizgi romanının on ikinci sayısından ilham aldı. Çizgi romanın kapak tasarımı Jim Lee’ye ait olsa da, heykeli yapan isim Tim Bruckner’dir. DC Collectibles, The New 52 serisine bağlı olarak ”The Kiss Statue” adı altında piyasaya sundu bu ürünü. Bu seri çizerlerin ve tasarımcıların özel heykellerinden oluşan,  Wonder Woman ve Superman’in destansı aşkını anlatan figürümüzü incelemeye başlayalım.

Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)
Bulutlar arasında uçan bu iki aşk kuşu harika bir görünüme sahip. Porselen yapıda olan figürün alt tabanını kahramanların göğe yükselirken arkasında bıraktığı bulutlardan oluşturuyor.  Bu bulutlar oldukça güzel bir detaya sahipler. Yukarı doğru çıkıldığında Wonder Woman’ın bacağından o buluta sabitlendiğini görüyoruz.  Superman’in ve Wonder Woman’ın kıyafetleri, Kotobukiya firmasının ürettiği ArtFx New 52 statue’lerine benziyor.

Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)
Figürün detayları muhteşem.  Bunlardan bir tanesi Wonder’ın kamçısı. Kamçının figürdeki yeri ne çok göze batıyor ne de gözden kayboluyor. Onun dışında Süperman ve Wonder Women’in kıyafetleri muhteşem gözüküyor, bir birlerini tamamlıyorlar. Wonder Woman’in yarım mayo tarzında kıyafetinin göğüs bölgesinde Amerikan kartalı yer alıyor, kasık bölgesinde ise iki adet yıldız yer alıyor. Ayrıca bileklerinde, boynunda metal zırh parçaları ve ortasında kırmızı yıldız bulunan tacı kıyafetini bütünüyle tamamlıyor. Superman’in ise kıyafeti boydan boya süit tarzında. Sadece elleri ve  kafası açıkta kalıyor. Logosu ve pelerini mükemmel duruyor. Özellikle pelerindeki dalgalanma efekti harika olmuş.


Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)
Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)
Ürünün duruşuna gelirsek; Süperman bir elini Wonder Woman’in beline koyarak onu bulutların üzerine taşıyor. Diğer eli ise sanki bir tango dansçısının duruşuna sahip. Bu iki aşk kuşu müthiş bir ahenk ile aşklarını göklere taşıyorlar. Wonder Woman ana kapılarak gözlerini kapatmış kendini Superman’in kollarına bırakmış. Superman’in ise Wonder Woman’ı ihtişam dolu bakışlar altında, onu hissedercesine öpüşünü görüyoruz. Bir birlerine kenetlenmiş vaziyette gök yüzüne doğru süzülüyorlar.

Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)
Genel anlamda ilk kez bu kadar kusursuza yakın bir figür gördüm. Bazı ufak tefek gözle zor görülen boya sorunları ve kimi yerlerde yapışkanın görülmesi figüre çok da bir eksi katmıyor açıkçası. Muhteşem bir görünüme ve pozlamaya sahip. Jim Lee’nin bu harika eseri Tim Bruckner tarafından muhteşem bir şekilde bizlere sunmuş. Bu heykeli sevgilinize, eşinize veya çok sevdiğiniz bir insana alıp güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Oldukça ilgi çekici olan bu figür, koleksiyonunuzda çok güzel duracağına eminim.

Ürün detayı: 10

Renk ve Tonlama: 10  

Benzerlik: 10

Sergi ve Pozlama: 10

Fiyat:8

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 13:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Superman & Wonder Woman The Kiss Statue (Figür İnceleme)

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×