Syphon Filter: Combat Ops

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP'de multiplayer vakti
Platformlar PSP
Syphon Filter: Combat Ops
  • Yapımcı - Yayıncı Sony Computer - Sony Computer
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 75
15 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%71
Artılar Görev editörü, detaylı bölümler
Eksiler Her zaman oynayacak çok kişi olmayabiliyor
Sony tarafından indirilebilir olarak yayınlanan Syphon Filter: Combat Ops, yarışma ve rekabet öğelerinin ön plana çıktığı, multiplayer öğelerinin çok iyi bir şekilde özümsendiği bir yapım olmuş. Bir önceki oyun olan Syphon Filter: Logan's Shadow, oldukça iyi bir aksiyon oyunuyken, Combat Ops’da bu durum multiplayer haline geliyor.

Görev editörü

Combat Ops’u önceki versiyonundan farklı klan asıl etken görev düzenleyicisi oluyor. Logan's Shadow’da Sony’nin hazırladığı yedi harita Deathmatch, Team Deathmatch, Rogue Agent, Retrieval, Sabotage modları üzerinde kısıtlı bir oynanabilirlik sunarken, Combat Ops kendi görevlerimizi yaratabileceğimiz, onlara hikaye ekleyebileceğimiz, hatta yapıtlarımızı dünya ile paylaşabileceğimiz bir editör sunuyor. Görev editörüne girdiğimiz zaman kabarık bir listede farklı seçenekler karşımıza çıkıyor. İlk olarak bizden dört farklı mahalden (Köy, Harabe, Kale, Uzay) birini seçmemiz isteniyor. Logan’s Shadow’da bu sayının yedi olduğunu belirtmiştim; ancak oyunumuzda seçilen mahal ardından bu defa sıra bölgeleri seçmeye geliyor. Merkez bölgesi, Alfa bölgesi, Beta bölgesinden oluşan konumları yine listeden seçerek belirliyoruz. Daha çok Lego parçalarını bir araya getirirmişçesine, görevi oluşturan parçaları birleştirdiğimiz de söylenebilir. Ana mahal olarak kaleyi seçtiğinizi var sayalım; buna bağlı olarak seçeneklerinizde o temaya uygun şekilde değişiyor. Merkez bölge için tüneller, hendekler, duvarlar, bölümlerden oluşan dört farklı seçilebilir eklenti varken, birincil bölge için seçilebilir beş, ikincil bölge için de dört farklı seçenek sunuluyor. Bununla da bitmiyor, mücadelelerin gündüz/gece, istenilen hava şartında (sisli, açık, yağmurlu, karlı, su içinde ya da toz içinde) yapılması da bizim zevkimize kalmış.

Asıl öncelikli olan harita tamamlandıktan sonra ise sıra göreve yönelik tercihlere geliyor. Görevin mücadele tipi, spawn noktaları, fıçılar, siperler gibi farklı seçimleri belirlemekte ikincil tercihleri oluşturuyor. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra yarattığınız bölüme isim verebilir ve bir açıklama ekleyebilirsiniz. Hatta bölümlere hikayeler yazmak da size kalmış bir şey. Oyun sırasında ikiden dokuz kişiye kadar dahil olabilen gruplarda, oyuna giriş yapmadan önce tüm arkadaşların bir araya toplanma zorunluluğunu kaldırıyor. İçerikte bulunan elli beş farklı kullanılabilir silah ile aksiyon bol miktarda yaşanıyor. Özellikle arkadaşlarınızla oynarken sesli chat fonksiyonu sayesinde keyifli dakikalar geçirmek mümkün. Ad-Hoc ve Infrastructure üzerinden oynanabilen yapımda her zaman çok sayıda online oyuncu bulmak mümkün olmayabiliyor. Bu bakımdan arkadaşlarınızla oynamayı da düşünüyorsanız daha yerinde bir tercih olacaktır. Genel olarak Combat Ops’un diğer aksiyonlardan ayrılan kısmı ile ilgili bilgi vermek istedim. Zira oyun aksiyon alanında piyasadaki türdeşlerinden pek farklı değil ve zaten bu konuda da iyi bir içeriğe sahip. Grafikler ve seslerden yana ortalamanın üzerinde olan Combat Ops’da sesli chat özelliğinin olması ile ön plana çıkıyor. Gerek içeriği, gerekse görev editörü ile multiplayer oynamayı seven kişiler için oldukça iyi bir kaynak.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 12:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
Syphon Filter: Combat Ops

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×