Take-Two'nun patronu çapraz platformlar hakkında konuştu

Take-Two'nun patronu çapraz platformlar hakkında konuştu

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 17.09.2018 - 10:06
Take-Two çapraz platforma sıcak bakıyor

Take-Two'nun başındaki isim, şirketin CEO'su Strauss Zelnick, çapraz platformlar hakkında açıklama yaptı. Aynı hesapla ve kayıt dosyaları ile iki farklı platformda oyun oynanmasına izin veren Cross-Play özelliği bu sıralar büyük tartışma konusu. Geçtiğimiz aylarda, Fortnite'da çapraz platforma izin vermeyen Sony, eleştiri konusu olmuştu. Öte yandan Microsoft tarafı ise, kullanıcı dostu, çapraz platform politikası ile biliniyor. Bu tartışmalara Red Dead Redemption gibi önemli bir markayı elinde bulunduran Take-Two da dahil oldu. Take-Two'nun CEO'su Strauss Zelnick, firmanın çapraz platform tutumunu açıkladı.

Take-Two'nun patronu Cross Play'den yana

GameIndustry International'a açıklamalar yapan Take-Two'nun başındaki isim Strauss Zelnick, artık çapraz platformu destekleyen çok fazla oyun olduğunu özellikle konsol ve PC arasında pek çok oyunun çapraz platformu desteklediğini, Microsoft'un bu konuda başı çektiğini belirtti. Artık duvarlar yıkılıyor, diyen Zelnick, günümüzde kapalı platformların duvarları artık yıkılıyor, ve yıkılmak zorunda, özellikle  oyun canlı yayınları, bu duvarların yıkılmasını hızlandıracak dedi. Red Dead Redemptin 2'nin PC versiyonu ile ilgili oldukça katı bir tutum sergileyen firmanın, duvarlar yıkılacak şeklinde bir açıklama yapması oldukça manidar diyebiliriz. Yorum sizin.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 22:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2018 19:33
Sony tutuşmuş başka bir şey değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×